Film

Con Man

2003 53 min.
5,7 23
oceny
5,7 10 23
8
chce zobaczyć
{"id":"208160","linkUrl":"/film/Utalentowany+oszust-2003-208160","alt":"Utalentowany oszust","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/81/60/208160/7278874.2.jpg"}
Historia oszusta, który za pomocą fikcyjnej tożsamości i zmyślonego życiorysu utorował sobie drogę do jednego z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w USA.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film dokumentalny przedstawia niezwykłą historię Jamesa A. Hogue’a (który używał także nazwiska Santana), tajemniczego oszusta i utalentowanego lekkoatlety, który wykorzystując kunsztowne kłamstwa, swój sportowy talent i nieprawdziwy życiorys zdobył stypendium na uczelni w Princeton. Na podstawie materiałów archiwalnych, policyjnychFilm dokumentalny przedstawia niezwykłą historię Jamesa A. Hogue’a (który używał także nazwiska Santana), tajemniczego oszusta i utalentowanego lekkoatlety, który wykorzystując kunsztowne kłamstwa, swój sportowy talent i nieprawdziwy życiorys zdobył stypendium na uczelni w Princeton. Na podstawie materiałów archiwalnych, policyjnych materiałów filmowych, prywatnych zdjęć i nagrań samego Hogue’a, a także wywiadów z dawnymi kolegami z uniwersytetu, przyjaciółmi, reporterami, wykładowcami i samym bohaterem filmu, dokument prezentuje fascynującą osobowość Hogue’a i jego wcześniejsze oszustwa.

data produkcji
2003
tytuł oryg.
Con Man
inne tytuły
Utalentowany oszust (tytuł telewizyjny) Polska
Więcej...
  • Ciekawy film

    grego1980 ocenił(a) film na 6

    Sam dokument wybitny nie jest ale bardzo ciekawa postac Jamesa. Ciekawy wywiad z nim.