Film

Believe

2013 1 godz. 34 min.
6,2 675
ocen
6,2 10 675
263
chce zobaczyć
{"id":"631819","linkUrl":"/film/Uwierz-2013-631819","alt":"Uwierz","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/18/19/631819/7398555.2.jpg"}
Lata 80. w Manchesterze. Legendarny trener piłkarski Matt Busby zdaje sobie sprawę, że jego życie powoli zmierza ku... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Lata 80. w Manchesterze. Legendarny trener piłkarski Matt Busby zdaje sobie sprawę, że jego życie powoli zmierza ku końcowi. Kiedy przyłapuje na drobnej kradzieży 11-letniego George'a, początkowo nie zdaje sobie sprawy, że chłopiec jest niezwykle utalentowanym piłkarzem i kapitanem niesfornej drużyny. Dla Matta piłka nożna zawsze byłaLata 80. w Manchesterze. Legendarny trener piłkarski Matt Busby zdaje sobie sprawę, że jego życie powoli zmierza ku końcowi. Kiedy przyłapuje na drobnej kradzieży 11-letniego George'a, początkowo nie zdaje sobie sprawy, że chłopiec jest niezwykle utalentowanym piłkarzem i kapitanem niesfornej drużyny. Dla Matta piłka nożna zawsze była całym życiem. Kiedyś przeżył katastrofę lotniczą, w której zginęło ośmiu świetnie zapowiadających się młodych piłkarzy. Ostatecznie postanawia wziąć drużynę George'a pod swoją opiekę i zamierza nie tylko nauczyć chłopców gry w piłkę nożną, ale i dać im lekcję życia.

studio
Bill and Ben Productions / Trinity Filmed Entertainment / Wachafilm
data produkcji
2013
tytuł oryg.
Believe
inne tytuły
Uwierz (tytuł festiwalowy) Polska
Believe (I) (inny tytuł) Wielka Brytania
Theatre of Dreams (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Więcej...
Zdjęcia do filmu realizowano w Manchesterze (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ten na rowerki na końcu filmu,to pewnie

  kawa1202 ocenił(a) film na 7

  David Beckham :-)?

 • Jestem bardzo ciekaw kim jest Georgie.

  Nikczemny_Wafelek ocenił(a) film na 7

  W filmie podano informację, że historia jest oparta na faktach, jeśli się nie mylę. Natomiast szukając trochę w internecie o postaci, którą rzekomo był Georgie Gallagher nie natknąłem się na nic. Czy ktoś mógłby mi coś wyjaśnić? Cokolwiek, jakakolwiek informacja na ten temat?

 • Wielka Brytania, 1984 rok. Matt Busby (Brian Cox), były menedżer Manchesteru United, choć jest już na emeryturze, wciąż zwraca uwagę na młode talenty. Pewnego dnia poznaje jedenastolatka (Jack Smith), który jest kapitanem młodzieżowej drużyny piłkarskiej. Matt postanawia pomóc młodym graczom.