PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34683}

Vampire Hunter D

Kyūketsuki Hunter D
7,1 5 206
ocen
7,1 10 1 5206
Vampire Hunter D
powrót do forum filmu Vampire Hunter D

Podczas oglądania tego Vampire Hunter D zauważyłem ogromne podobieństwo do gier Castlevanii. Zamek pełen upiorów i pułapek, podróżowanie po zamku po to by zgładzić Draculę, Medusa jako Wężowa Siostra, czy nawet ludzki bohater walczący biczem. Do tego jeszcze Dunpeal jest synem Draculi podobnie jak Alucard w Castlevanii.
Anime powstało przed pierwszą częścią gry na popularnego w tym czasie NESa. Wniosek jest więc jeden: Konami ukradło mnóstwo motywów z tego anime i stworzyła serię gier "Castlevania" która do tej pory cieszy się uznaniem graczy.

ocenił(a) film na 9
Dentarg

Nie wiem, czy to pierwowzór, czy nie pierwowzór. Za to wiem, że to anime strasznie mi się podobało, a zwłaszcza tytułowy Łowca Wampirów Di. Ta klasyczna kreska, zajebisty klimat i ta ponurość/małomówność dampira Di - no coś wspaniałego. (Nawet nie dziwię się Doris, że miałą na niego chętkę. :-p)To chyba pierwszy pół-wampir, którego polubiłam. Gdzie tym Zmierzchowcom do niego!? :-)

karoman4

Tak jest, klimat tego anime jest świetny. Jest jeszcze kolejna odsłona Vampire Hunter D: Żądza Krwi. Warto obejrzeć. Niestety więcej anime z Di chyba nie ma, a można jedynie natknąć się na mangę. Miło widzieć, że są jeszcze kobiety na tym świecie, które potrafią docenić tak zacne dzieło :)

P.S. "To chyba pierwszy pół-wampir, którego polubiłam."

A Blade'a nie lubisz? :P

ocenił(a) film na 9
Dentarg

Dzięki. Polubiłam anime i dobrze mi z tym, hehe. ;-)

Wiem, że Vampir D ma druga cześć jeszcze, na youtube jest - dzisiaj będę oglądać.
Szkoda, że nie było więcej odsłon tej wspaniałej produkcji, zwłaszcza w latach 80-tych kontynuacja byłaby na czasie.
Niemniej mangę też chcę przeczytać, jak znajdę oczywiście. Podejrzewam, że różni się od anime - jak to bywa między mangami a anime.


A Blade'a muszę powtórzyć, bo oglądałam wieki temu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones