PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644178}

Violeta poszła do nieba

Violeta se fue a los cielos
6,3 474
oceny
6,3 10 1 474
Violeta poszła do nieba
powrót do forum filmu Violeta poszła do nieba

Serio, gdy przeczytałem w zajawce filmwebu tytuł tego filmu, to od razu pomyślałem:
A, no to Polacy zrealizowali jednak chyba jakiś cenny film dokumentalny lub biograficzny o naszej wspaniałej i niezwykle utalentowanej artystce piosenkarce, o przepięknym, niezwykle rzadko spotykanym 4- oktawowej skali głosie i słuchu absolutnym.

Niestety, chyba trzeba będzie jeszcze zaczekać na dobry, rzeczywiście wartościowy film o tej wspaniałej, wybitnej polskiej artystce - bardziej znanej i docenianej za granicą niż w Polsce.

Violetta Villas występowała na wielu najsłynniejszych scenach teatralnych i estradowych Europy i Świata; m.in. w Paryżu, Berlinie, Moskwie czy Nowym Jorku.

Specjalne, najwytworniejsze suknie na zamówienie szyli dla niej, między innymi, najwybitniejsi krawcy dyktatora mody Christiana Diora.

Szkoda, że na wartościowe filmy o wspaniałej polskiej artystce śpiewaczce trzeba jeszcze poczekać.

Choć polska Violetta Villas już odeszła z tego świata i z pewnością poszła do nieba...

komentarz

oglądając film o Violetcie, bez znaczenia czy postaci fikcyjnej czy realnej, odnoszę wrażenie, że zrobienia filmu na podobnym poziomie w Polsce, tak skromnego i tak bogatego zarazem, nie jest możliwe. Film posiada element nawiązania do Polski, co tylko utwierdza w przekonaniu, że w tworzeniu tego typu produkcji w Polsce jesteśmy daleko daleko za pastuchami (nie mam tu wcale na myśli Chile).

komentarz

Po pierwsze w tytule masz "Violeta", a nie "Violetta". Po drugie - Parra też była świetną artystką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones