PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7007}

Wózek

El cochecito
7,1 133
oceny
7,1 10 1 133
7,0 2
oceny krytyków
Wózek
powrót do forum filmu Wózek

Jeden z pierwszych filmów Marco Ferreri opowiada historię Don Anselmo, starszego pana, który w domu czuje się samotny, jego rodzina zajmuje się sobą, jego syn stara się, w jego mniemaniu, kontrolować jego życie. Chodzi na pogrzeby, ma przyjaciela, z którym się czasem spotyka. Gdy przyjaciel dostaje inwalidzki moto-wózek Don Anselmo strasznie się nim jara. Razem z nim i innymi niepełnosprawnymi na moto-wózkach wyrusza na piknik. Szybko jednak okazuje się, że aby spotykać się z nowymi znajomymi potrzebuje własnego wózka. Niestety (!) ale Don Anselmo może chodzić o włansych nogach, więc jego syn, całkiem nieźle ustawiony prawnik, nie chce kupować mu takiego prezentu. Więc Don Anselmo zaczyna kombinować...
Film jest sprawnie zrealizowany i dobrze zagrany. Reżyseria jest przyzwoita, ale się nie wybija. Jak na komedię, film zbyt mało śmieszy, choć miejscami jest zabawny. Finał historii mnie zaskoczył, jednak w tym przypadku, wolałbym ,aby zakończenie, którego się spodziewałem, dokonało się. A Ferreri zrobił inaczej i wg mnie historii brakuje puenty. W rezultacie z filmu nie wiele wynika. Dobrze się go ogląda i ciężko mu coś więcej zarzucić, ale jednak w moim odczuciu historia ta powinna zakończyć się inaczej. Może po prostu nie zrozumiałem intencji reżysera?

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Chyba chciał przekazać to, iż niektórzy starsi ludzie zachowują się infantylnie, podobnie jak dzieci (zresztą pada to stwierdzenie w filmie) i tak samo jak one, nie chcą być samotni i deprecjonowani w obliczu rówieśników. Zauważ, że syn staruszka nie zachowuje się jak syn, a bardziej jak apodyktyczny ojciec, taka mała przewrotność. Bardzo ładny film i diametralnie inny, (co nie znaczy gorszy) niż późniejsze obrazki Ferreriego.

ocenił(a) film na 7
tomek8927

Nie no, ten przekaz to jest oczywisty, ale o ile dobrze pamiętam, chciałem czegoś więcej i miałem jakąś wizję zakończenia, która dodawała jednak jakiejś puenty mocniejszej. Ale to było tak dawno, że nie pamiętam.

kangur_msc_CM

Z tego co słyszałam film miał dwa zakończenia, jedna wersja była dosyć ocenzurowana. Właśnie skończyłam oglądać wersję nieocenzurowaną i byłam zadowolona z zakończenia. Mogę spytać, którą końcówkę przyszło Ci zobaczyć?

ocenił(a) film na 7
Olgusia777a

Nie pamiętam, trochę czasu minęło. Ale wydaje mi się, że nie oglądałem go w iluzjonie, tylko w domu, choć nie mam 100% pewności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones