PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432908}
7,3 52 471
ocen
7,3 10 1 52471
7,2 20
ocen krytyków
Wątpliwość
powrót do forum filmu Wątpliwość

Nie przepadam za filmami, których zakończenie z zamiarem jest skręcone niejednoznaczne, ponieważ takie zakończenie zazwyczaj wygląda na lekceważące w stosunku do widza: jestem scenarzystą, napisałem kontrowersyjny scenariusz, gwiazda szeryfa na piersi, SPEKULUJCIE.
Zazwyczaj te filmy się nie udają, dominuje rozczarowanie, które powoduje, że odechciewa się wewnętrznej dyskusji na temat poruszonego tematu. Ale z "Wątpliwością" mam inaczej. Tutaj wiele rzeczy się ze sobą trwale krzyżuje i zasycha, wygląda to niepokojąco i nieziemsko i myślę, że nie powinno się przy tym filmie decydować, czy ksiądz Flynn był winny, czy nie. Ta historia nie opowiada przecież o zakonnicy mającej przeczucie i ścigajacej księdza-pedofila, ani o niewinnym księdzu zaszczutym przez zakonnicę. Spróbujcie to rozkminić i zajrzeć głębiej do tego filmu. Tutaj nie śledzimy losów jednego bohatera, kamera nikogo nie preferuje; film opowiada o dwojgu ludzi ograniczanych przez kościelne zasady i własne wnętrza.

ocenił(a) film na 6
Haga_

I myślę, że od takiego spostrzeżenia warto rozpocząć owocową interpretację filmu :)

Haga_

zgadzam sie :)

Haga_

Nie komplikowałbym sprawy az tak bardzo, rozpatrując każdy scenariusz z punku widzenia stopnia skomplikowania naszego człowieczego poletka zasiewanego przez dobro i zło, to mozna i na temat Transformers 1,2,3 napisac prace doktorską. Ciekawe jakie będzie skojarzenie wiekszosci społeczeństwa jezeli widzi film o tytule Wątpliowść z ksiedzem i 12-letnim chłopcem w rolach głownych. Pomijając juz czy rzeczywiscie o.Flynn był winny, czy niewinny, mnie przerażają w tym filmie dwie sprawy, totalne przyzwolenie matki chłopca na ten proceder (chłopiec potrzebuje ojcowskiego ciepła, pomijając rzekomy aspekt cielesny ksiadz jest dla chłopca przecież jak wymarzony ojciec, kiedy potrzeba obroni przytuli zgani wesprze itd) i brak poczucia winy i łatwość z jaka Flynn tłumaczy sie ze swojego postępowania (zakładając że jest pedofilem), "Czy ty nigdy nie popełniłaś niczego złego", "powierzyłem swoje sprawy spowiednikowi" itd., moze po prostu w jego postrzeganiu Ewangelii, Jezus w swoim miłosierdziu moze odpuscić każdy grzech, nawet ten który dopiero popełnimy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones