PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432908}
7,3 52 467
ocen
7,3 10 1 52467
7,4 19
ocen krytyków
Wątpliwość
powrót do forum filmu Wątpliwość

Okrucieństwo pewności

ocenił(a) film na 10

Wątpliwości mogą mi sprawiać cierpienie, ale pozwalają nawiązać więź. Pewność daje komfort, ale może sprawić, że stanę się okrutny. W czym bardziej wyraża się kondycja ludzka?

Długo i niecierpliwie czekałem na ten film - nic więc dziwnego, że poszedłem go zobaczyć na pierwszym seansie w dniu premiery. Moje oczekiwania były naprawdę wysokie i oglądałem go bez taryfy ulgowej. Na szczęście nie zawiodłem się. Już dawno nie dałem się pochłonąć przez ekran kinowy tak intensywnie. Na pewno wielka w tym była zasługa aktorów: Meryl, Phillip i Viola sprawili, że chodziły mi ciarki po plecach (choć Meryl miała jeden fałszywy ton - w scenie finalnej mogła zagrać nieco subtelniej). Emocjonalnie zaangażowała mnie też opowiadana historia - niejednoznaczna, pełna niuansów i sprzeczności. Może czasem niepotrzebnie pewne kwestie były tłumaczone wprost w dialogach, ale to zapewne ustępstwo dla mniej wrażliwych i mniej pojętnych widzów - uważam, że zupełnie niepotrzebne. Na pewno też na taki mój odbiór wpłynęły zdjęcia, muzyka, scenografia, które nadawały odpowiedni nastrój i autentyczność obrazowi.

Tyle wrażeń na gorąco. Już czuję, że ten film pozostanie ze mną na długo i na pewno kiedyś jeszcze do niego wrócę. Dla mnie po prostu mistrzostwo.

PS. Nie ukrywam, że chciałbym, aby Streep wygrała tą rolą Oscara - trzymam za nią kciuki. Polecam znakomity wywiad z nią z Gazety Wyborczej - mówi tam też trochę na ten temat: http://wyborcza.pl/1,75475,6298011,Meryl_Streep__Wszystko_to__czego_nie_znosimy_ w_kobietach.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones