PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11843}

Wściekłe psy

Reservoir Dogs
7,9 222 432
oceny
7,9 10 1 222432
8,2 44
oceny krytyków
Wściekłe psy
powrót do forum filmu Wściekłe psy

''Wściekłe psy'' to pierwszy w całości obejrzany przeze mnie film Tarantino, i szczerze mówiąc nie widzę w tym filmie nic szczególnego. Przede wszystkim oczekiwałem dobrego filmu gangsterskiego. Ten w zasadzie ciężko przypisać do jakiegokolwiek gatunku, akcji tu nie wiele, dramatu raczej też, trochę czarnej komedii, tematyka niby przestępcza, ale trudno go nazwać filmem gangsterskim. Mamy wszystkiego po trochu. Technicznie nie ma się co czepiać, aktorsko także, ale brak w tym filmie jakiejkolwiek iskry bożej. Fabuła jest prosta, brak w ogóle tempa w prowadzeniu akcji, i nie chodzi mi tu o jakieś strzelaniny, już mniej więcej za połową filmu wyjaśnia się kto jest zdrajcą. Nie wiele tu scen zapadających w pamięć, żadnych większych emocji nie budziły we mnie te postacie ani ich historia.

Cały film dzieję się praktycznie w jednym miejscu, i skupia się na dialogach. Byłbym w stanie to zaakceptować, tylko żeby pociągnąć film w takiej surowej formie potrzeba naprawdę genialnych dialogów, jakiejś intrygi, pomysłu czegoś więcej niż rzucanie ch.. na lewo i prawo i ciągłego mierzenia do siebie z broni.
Świeżo po obejrzeniu 'Pulp Fiction...uważam za znacznie lepszy film.

ocenił(a) film na 10
forzaroma

Bardziej idiotycznej receznji tego filmu to przysiegam , ze nie czytalem.

black_bastard

Za to ty zaprezentowałeś mega głęboką kontrrecenzję...

ocenił(a) film na 8
black_bastard

Zgadzam się. Wg mnie film jest naprawdę dobry. Trzeba tylko lubić Tarantino, to samo sedno jego stylu.

ocenił(a) film na 9
majkalipcowa

Zgadzam się w 100%
Dla miłośników Tarantino ten film kultowy. I tak właśnie ja go traktuję :)

ocenił(a) film na 8
black_bastard

nie obraź się ale voleon cię zgasił jak świecę he he he :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
3xOG

nie będę odbierał ci roboty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Rockman92

hihihi ale se nagadaliście...

ocenił(a) film na 8

cenzura jak za komuny.

ocenił(a) film na 8
black_bastard

Dokładnie :D Idź stwórz lepszy film za JEDEN Milion dolarów. To jest debiut Quentin'a... I jak na debiut Tarantino zrobił to zajebiście! <3 Jak dla mnie mega dobry film.. Imo oczywiście do takiego Pulp Fiction czy Django nie ma podjazdu. Ale jeszcze raz mówię.., że jak na debiut to jest to Sztosiwo ;)

ocenił(a) film na 7
Wojasss

Żeby napisać genialne dialogi wystarczy maszyna do pisania , komputer czy długopis/pióro i kasa nie ma znaczenia. Kolejne filmy Tarantino pokazują , że to potrafi i związku z dolarami to nie ma żadnego.

Wojasss

Już takich było całkiem dużo. Każdy z nich lepszy niż Wściekłe Psy - Hellraiser, Halloween, Teksańska masakra piłą mechaniczną, Martwe zło. To są zajebiste filmy a nie jakiś tam Tarantino, który zrobił tylko jeden naprawdę dobry film. I spokojnie jest ich jeszcze trochę.

ocenił(a) film na 8
grzegorz_cholewa

Ty se jaja robisz czy to b8 jakiś? Co mają wspólnego te horryory i slashery, które wymieniłeś z filmem od Quentina? o.O

Wojasss

Milion dolarów budżetu.

ocenił(a) film na 8
grzegorz_cholewa

Still imo zupełnie inna półka i nie ma co porównywać nawet, jedyne co ze sobą mają wspólnego to chyba tylko krew na ekranie.

Wojasss

Co z tego, że o czym innym. Niewielki budżet a efekt lepszy niż Wściekłe psy. Jeszcze Noc żywych trupów trzeba dodać.

ocenił(a) film na 7
black_bastard

Ktoś założył temat i kulturalnie się wypowiedział. A ty sadzisz epitety bo twój ukochany film ktoś skrytykował. Infantylizm nie pasuje mi do fana Tarantino. Wstyd.

ocenił(a) film na 7
forzaroma

Zgadzam się,właśnie skończyłem oglądać i po ocenach myślałem że będzie to coś o wiele lepszego.
To film dialogu jednak w życiu naoglądałem się wiele o lepszej gry aktorskiej i filmów na podstawie sztuk teatralnych np. oglądany ostatnio http://www.filmweb.pl/film/Sierpie%C5%84+w+hrabstwie+Osage-2013-600590 i po prostu nie widzę tutaj jakiegoś kunsztu aktorskiego i super dialogów.Co do gansterki w tym filmie to również nie zrobiła na mnie wrażenia i chowa się do topowych filmów kryminalnych.Nawet oglądany parę dni temu film azjatycki http://www.filmweb.pl/film/Shin-sae-gye-2013-666545 miał lepszy klimat gangsterski.We Wciekłych psach miałem wrażenie sztuczności.Chyba tylko dialog z dawaniem napiwków i scena torturowania trzymała klimat.Ode mnie naciągane 7/10.

forzaroma

Zgadzam się, choć trudno byłoby mi tak samo dobrze uzasadnić mój negatywny stosunek do tego filmu. Pamiętam też, że był nudny, a nie pamiętam, dlaczego dotrwałem do końca. Niemniej 5.

użytkownik usunięty
voleon

No nie jest to rewelacyjny film. Dialogi dobre ale akcja kiepska. Zbyt rozbuchana przemoc. Brak scen zapadających w pamięć.

"Brak scen zapadających w pamięć."

Zabójczy tekst. :)

ocenił(a) film na 8
zweistein

Zgadzam się. Tekst powalający.

ocenił(a) film na 6
forzaroma

tez tak uwazam

ocenił(a) film na 9
forzaroma

Wściekłe Psy : 1,200 000
Pulp Fiction 8 000 000 (z czego połowa na garze dla aktorów)
co daje 4 razy więcej forsy na film przez co więcej można było zrobić ;l)

ocenił(a) film na 7
KulturalneOcenianie

Żeby napisać genialne dialogi wystarczy maszyna do pisania , komputer czy długopis/pióro i kasa nie ma znaczenia. Kolejne filmy Tarantino pokazują , że to potrafi i związku z dolarami to nie ma żadnego.

ocenił(a) film na 8
armarange

Raczej trzeba miec głowę i pomysł.

ocenił(a) film na 6
forzaroma

Cieszą się, że nie jestem sam co do oceny tego filmu. Koło Pulp to nawet nie stało

ocenił(a) film na 10
forzaroma

Może do "Wściekłych Psów" podszedłeś zbyt schematycznie jak do kryminału, spodziewając się że proste rozwiązanie zagadki "załatwi" sprawę z tym filmem? Tymczasem "Wściekłe Psy" wymykają się schematom gatunkowym, głównie przez pretekstowe potraktowanie akcji i skupienie się de facto na pytaniach natury moralnej - czy glina zawsze jest 'dobry'? A gangster zawsze bezwzględny i bez empatii? A może właśnie zbytnio rozwinięta empatia to cecha psychopatów? Ten film jest genialny i skłonił mnie do różnorodnych, głębokich poszukiwań natury psychologicznej, tego, co kieruje naszymi decyzjami i pobudkami, a zwłaszcza aktami przemocy. Pod tym względem, pod względem penetrowania zagadnienia, skąd się bierze przemoc, Wściekłe Psy przewyższają bardziej 'zabawowe' "Pulp Fiction". Jednocześnie przewrotność obrazu i, już wspomniana, psychologiczna przenikliwość czyni go czymś znacznie wartościowszym od "Pulp Fiction", który cechuje większy post-modernistyczny blichtr i przepych.

ocenił(a) film na 6
elton_monroe

Szczerze mówiąc, nie dostrzegłem prób zgłębiania moralności, czy głęboko zarysowanych portretów psychologicznych postaci. Aczkolwiek muszę przyznać, że oglądałem ten film dobrych parę lat temu i co nieco mogło mi wylecieć z pamięci. Pamiętam, że film wywołał we mnie mocno mieszane odczucia. Jako gatunkowy kryminał, czy film gangsterski ''Wściekłe psy'' wypadają po prostu przeciętnie, a drugiego dna wtedy w nim nie znalazłem. Nie wiem, być może powtórny seans by zmienił nieco moją opinię, ale rozczarowanie po pierwszym podejściu skutecznie mnie zniechęca do odświeżenia sobie tego filmu.

ocenił(a) film na 8
forzaroma

Trol

ocenił(a) film na 5
forzaroma

Popieram. Film nijaki, nudny i bezsensownie agresywny. Słaby.

ocenił(a) film na 10
forzaroma

"Cały film dzieję się praktycznie w jednym miejscu, i skupia się na dialogach. Byłbym w stanie to zaakceptować, tylko żeby pociągnąć film w takiej surowej formie potrzeba naprawdę genialnych dialogów, jakiejś intrygi, pomysłu czegoś więcej niż rzucanie ch.. na lewo i prawo i ciągłego mierzenia do siebie z broni."

Ja pier.... no nie wierze :O

ocenił(a) film na 6
heik90

Nie wiem, może nie łapię tej konwencji... A może za bardzo jestem przywiązany do bardziej klasycznych filmów gangsterskich Scorsese czy np. ''Dawno temu w Ameryce'' Leone.
Tutaj mamy oszczędną w formie 'tarantinowską' mieszaninę, która jakoś skąpo uchwyciła tematykę gangsterską i nie trafia do mnie.

A z samym Tarantino też nie mam problemu, bo cenię sobie kilka jego filmów.

ocenił(a) film na 10
forzaroma

Nie znasz się. Nie czujesz. Po prostu filmy gangsterskie są nudne, a Tarantino robi je we własnym stylu - gangsterstwo to tylko otoczka. Liczy się klimat i dialogi oraz relacje postaci, do tego często ciekawe ujęcia. Nie jest to głupia napieprzanka i strzelanina tylko właśnie to "coś" innego, za co cenię. Gangsterskiej strzelaniny bym nie przełknął i właśnie bardzo dobrze, że nie ma w tym filmie typowego dla gangsterskich filmów akcji tylko film daje wczucie się w postaci w danej chwili. Ich panika itd. Tak samo jak w Pulp. Cały ten gangsterski świat to otoczka, chodzi o to żeby usłyszeć to czego nie usłyszysz w innych gangsterskich filmach typu, że miałem zegarek w dupie albo żona Wallesa miała masowane nogi i się kłócą przed poważną akcją o to, zamiast skupić się na akcji - piękne.
Tutaj podobna sytuacja. Relacje, relacje, ludzkie ciekawe zachowania, którego nie da się za bardzo przewidzieć, bo każda postać jest charakterna i nie przewidzisz.

ocenił(a) film na 4
forzaroma

Całkowita zgoda. Ocena 8? To znaczy w okolicy "Ojca chrzestnego"? Ten gniot? A, przepraszam,. nie wypada tak rzec o twórczości Tarantino, bo... nie wypada. Niepolitycznie, skoro iluś przemądrych rzekło, że te litry krwi lejące się z każdej ranki na zadzie to wizja geniusza, a te wszystkie f.. wordy, ktorymi przesycone są dialogi z braku lepszej koncepcji to światło życia kinomana. Dla mnie bzdura. Tarantino zazwyczaj tworzy niemiłosierne gnioty, obrazy chorego wypaczonego umysłu, i to niestety nie w jakości odjechanych geniuszy malarstwa. Kiep, któremu nigdy dość zarzynania na ekranie, choćby to kompletnie ale to kompletnie niczego nie wnosiło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones