PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11367}

W kręgu podejrzeń

Under Suspicion
6,4 800
ocen
6,4 10 1 800
W kręgu podejrzeń
powrót do forum filmu W kręgu podejrzeń

Prywatny detektyw, tajemnicza femme fatale i podwójne morderstwo...brzmi zachęcająco, choć ta układanka niestety nie została przemyślana do końca.
Kryminał jest całkiem przyzwoity, choć bardzo daleko mu do porządnego kina gatunku noir. Jeśli nie ma się wygórowanych wymagań, film nie zawiedzie, jednak fabularne dziury i nielogiczne sekwencje mogą trochę uwierać.
Dodatkową piętą Achillesa są kiepsko odwzorowane realia schyłka lat 50. Nachalnie da się odczuć, że jest to jedynie wielki umowny trik.
W filmie widoczne są budki telefoniczne, anteny satelitarne, w pełni funkcjonalna konstrukcja architektoniczna West Pier w Brighton (ukończono ją dopiero w 1975), wizerunek rzeźby "Hammering Man" Jonathan'a Borofsky'ego powstałej w 1990 i inne kwiatki, których uważny widz z pewnością nie przeoczy.
Pomijając te (dla niektórych mało znaczące) wpadki, jak dla mnie za dużo tu miejsca na dziwne przypadki, jak również zwroty akcji, które nie przyprawiają o wzrost adrenaliny. Końcówka filmu jest lekko przekombinowana i z powodzeniem można ją przewidzieć o wiele wcześniej.
Wypadło średnio, aczkolwiek bez większej żałości.

ocenił(a) film na 8
south-of-heaven

SPOILER



Pan raczy żartować, film trzyma w napięciu, uroda głównej bohaterki od razu wzbudza nieufność którą można obdarzyć tylko przepiękną kobietę, końcówki nigdy bym nie przewidziała i byłam naprawdę porażona. Do tego Liam Nesson grał tak naturalnie, że aż czułam ból jego złamanego serca.
Film o karmie wracającej za zachłanność męża - złamane i rozdeptane serce którego nie da się już odzyskać. Ta scena ostatnia kiedy pali papierosa na balkonie i widać że mimo pieniędzy i udanego wała nigdy już nie zazna szczęścia bo wsadził za kratki boginię swego serca.
Cudowność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones