In the Heart of the Sea

plakat - W samym sercu morza (2015)

recenzje Redakcji

(1)
  • Atencja, jaką Howard darzy "prawdę", dziwi o tyle, że twórca podaje nam ją pod płaszczykiem hollywoodzkiego mitu. Zgoda: już książkowy "Moby Dick" Melville'a stanowił specyficzne połączenie niemal encyklopedycznego zapału do faktografii z iście romantyczną emfazą. Tyle że "romantyzm" Howarda to raczej romantyzm widowiska sprzed pół wieku niż jakiś współczesny odpowiednik kina kręconego z sercem i rozmachem. Nie kojarzy się z czymkolwiek, co uznajemy za filmowy odpowiednik "prawdy".  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 38%

recenzje Użytkowników

(3)
  • Idąc do kina na film kogoś takiego jak Ron Howard, trudno zagłuszyć wygórowane oczekiwania. Człowiek, który dał światu takie dzieła jak "Piękny umysł", "Wyścig", oraz "Apollo 13" jest przecież specjalistą od dramatyzmu i budowania napięcia, które są podstawowymi elementami większości jego filmów. Są również nieodłączną cechą "Moby Dicka" autorstwa Hermana Melville'a.  Powieść i reżyser wyraźnie zatem do siebie pasują. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 72%
  • Jest coś takiego, co od dawna przyciąga w "morskich opowieściach", a już szczególnie, gdy dotyczą one prawdziwych wydarzeń. Nie inaczej było (i jest) w przypadku historii z 1820 roku, kiedy całkowitemu zniszczeniu w wyniku ataku przez wieloryba uległ statek "Essex". Zdarzenie, które miało miejsce niespełna 200 lat temu, reżyser Ron Howard prezentuje nam w nowej odsłonie na dużym ekranie. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 71%
  • Ron Howard po raz kolejny utwierdza widza w przekonaniu, iż żaden jego filmowy sukces nie był dziełem przypadku. "W samym sercu morza" udanie przywraca do szerokiej dystrybucji kino marynarskie, którego pełen majestat kinomani mają okazję ujrzeć na własne oczy. Dzięki sprawnej pracy kamery i genialnemu wyczuciu reżysera, odbiorca znajduje się w samym centrum tragicznych wydarzeń doprowadzających do ostateczności załogę "The Essex" (...). Howard w solidnym, lecz nie wybitnym, wydaniu. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 51%
multimedia