WALL·E (2008)

plakat - WALL·E (2008)

opisy filmu

(6)
 • Co się stanie, jeżeli ludzie opuszczą kiedyś Ziemię i pozostanie na niej jedynie mały robot?
  WALL.E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia życie WALL.E’ego zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu. Jego podróż przez galaktykę, przyjaźń z EVE, zabawne przygody oraz nowi, niekiedy niezwykli przyjaciele stali się tematem najnowszej komedii Studia Pixar.

 • Ziemia w dość odległej na szczęście przyszłości. Planeta została zaśmiecona przez ludzi do tego stopnia, że zmuszeni byli ją opuścić na pokładzie wielkiego statku kosmicznego Axiom.
  WALL•E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E•klasa) jest małym robocikiem obdarzonym niezwykłą osobowością. Mieszka sam na Ziemi i czuje się tu bardzo samotny. Wieczory umila sobie oglądaniem jedynej ocalałej wideokasety – musicalu „Hello Dolly” Pewnego dnia poznaje przybysza z kosmosu – nowoczesną i przepiękną EWĘ. Od tej chwili jego życie całkowicie się zmienia, a uczucia do EWY powodują, że WALL•E odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie i wyrusza na wyprawę po niewyobrażalnie fantastycznym wszechświecie.

 • Wizja przyszłości Ziemi. Planeta pogrąża się w śmieciach i ludzie zostają zmuszeni do ucieczki w bardziej bezpieczne miejsce. Zapominają jednak o robocie, który nosi imię Wall.E i którego zadaniem jest pakowanie śmieci do swojego brzucha. Jest on bardzo samotny i tęskni za towarzystwem, gdyż jedyną towarzyszką okazuje się kaseta z musicalem "Hello, Dolly!". Życie Wall.Ego zmienia się niespodziewanie, gdy na Ziemię przybywa Ewa. Pochodzi ona z kosmosu i jest robotem nowej generacji, na dodatek bardzo kuszącym. Wall.E zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Oprócz zdobycia jej serca bohater także chce oczyścić Ziemię i dać ludziom drugą szansę. Czy uda mu się?

 • Przyszłość. Ziemia jest opuszczona przez ludzi. Przypomina gigantyczne śmietnisko – efekt oszalałej konsumpcji. Ziejące pustką drapacze chmur sąsiadują ze strzelistymi górami odpadów uformowanych w symetryczne kostki. Imponujące budowle ze śmieci wznosi Wall.E – ostatni działający robot sprzątający, którego jedynym towarzyszem, a zarazem czymś w rodzaju domowego zwierzątka, pozostaje wszędobylski karaluch.

  Mały robot obdarzony jest nietuzinkową osobowością. Kolekcjonuje pozostałości po cywilizacji. Jego ulubionym gadżetem jest kaseta z musicalem „Hello, Dolly”, którą wzruszony ogląda wieczorami. Jednak poczucia opuszczenia i osamotnienia nie jest w stanie przezwyciężyć. Wszystko się zmienia, gdy na Ziemi ląduje sonda kosmiczna – Ewa. Wall.E zapała do niej gorącym uczuciem. Aby zdobyć „serce” wybranki, wyruszy nawet do gwiazd...

 • Wielokrotnie nagradzany reżyser "Gdzie jest Nemo" i kreatywni scenarzyści obrazów "Auta" i "Ratatuj" zabierają Cię do nie tak odległej galaktyki na nową kosmiczno-komiczną przygodę o rezolutnym robocie o imieniu WALL-E.
  Po setkach lat spędzonych w samotności na wykonywaniu zadania, do którego go stworzono, ciekawski i uroczy WALL-E odkrywa nowy cel swojego istnienia. Jest nim EWA, lśniący robot poszukiwawczy następnej generacji. Dołącz do nich i innych przezabawnych bohaterów w fantastycznej kosmicznej podróży.

 • Ziemia przypomina gigantyczne śmietnisko. Nie ma już na niej żadnego człowieka, wszyscy uciekli. Został tylko mały robot WALL-E (Wysypiskowy Automat Likwidująco-Lewarujący. E-klasa), który dzień po dniu, od siedmiuset lat, oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Robotowi doskwiera samotność, bowiem za całe towarzystwo musi mu wystarczyć wideokaseta z musicalem "Hello, Dolly! (1969)Hello, Dolly!". Wszystko się zmienia, kiedy z kosmosu przybywa piękna, myśląca maszyna nowej generacji o imieniu EVA. WALL-E zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. To jednak dopiero początek niezwykłej przygody, jaka go czeka.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię