PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127794}

Wallenberg

Wallenberg: A Hero's Story
6,8 66
ocen
6,8 10 1 66
Wallenberg
powrót do forum filmu Wallenberg

w polskiej TV widziałam ten film (podzielony bodajże na 4-odcinkowy miniserial) tylko raz (lub dwa - jeśli były powtórki, emitował Polsat, więc powtórki możliwe). Nigdzie nie mogę znaleźć ani filmu, ani serialu z polskim lektorem lub napisami, a szkoda. Chamberlain zagrał naprawdę fantastycznie.
A niewyjaśnione zaginięcie głównego bohatera i kontrowersje wokół jego osoby wciąż stanowią dodatkowy powód, by jednak ten serial powtórzyć ;)

Jestem tu trochę przez przypadek, trochę przez ciekawość do poznawania wielkich ludzi, ich historii. Właśnie obejrzałam film o szkole podstawowej Igi Świątek, której patronem był Wallenberg. Pani dyrektor tejże szkoły powiedziała, że jest to człowiek, który uratował wielu Żydów na Węgrzech podczas hitlerowskiej okupacji. Z racji, że nigdy o nim nie słyszałam, poczytałam o tym wielkim człowieku, któremu za jego zasługi postawiono w Budapeszcie pomnik, urzekło mnie łacińskie motto, jakie napisano pod pomnikiem. Jakże gorzkie w swej wymowie i jakże prawdziwe, - „Jak długo uśmiecha się do ciebie szczęście, tak długo masz wielu przyjaciół. W nieszczęściu pozostajesz sam.” Pomyślałam, że jest to człowiek o którym zapewne nakręcono film i się nie myliłam. Stąd moja tu obecność. Po przeczytaniu twojego komentarza, chęć jeszcze bardziej wzrosła we mnie. Bardzo cenię Chamberlaina jako aktora. Napisałeś, że zagrał fantastycznie... Może kiedyś się doczekamy, że będzie ten film dostępny w internecie. Dziękuję za Twój komentarz, serdecznie pozdrawiam.

Był na wczesnym Polsacie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones