What the Health

2017 1 godz. 37 min.
6,0 2 319
ocen społeczności
6,0 10 1 2319
520
chce zobaczyć
powrót do forum filmu What the Health
 • MessiFederer ocenił(a) ten film na: 8

  Film 'What the Health' w znakomity sposób pokazuje, że zamiast zajadać co popadnie, warto zastanowić się nad tym co spożywamy. W filmie mamy wywiady z wybitnymi lekarzami, ekspertami w dziedzinie żywienia, którzy opublikowali setki badań na temat wpływu diety roślinnej na zdrowie. W trakcie seansu krok po kroku poznajemy nowe szokujące fakty, po których przysłowiowy włos aż jeży się na głowie. Po zakończeniu filmu każdy człowiek ma 2 wyjścia:
  1. uznać że film to tania propaganda i że samemu wie się lepiej niż naukowcy i eksperci, po czym z uśmiechem na ustach zagryźć kolejny kawałek umęczonego kurczaka, który przybliży nas do podzielenia jego losu,
  2. uznać że nauka się nie myli i zawierzyć badaniom ekspertów po czym zacząć ograniczać spożywanie mięsa na rzecz roślin.

  Można tupać nogami, wierzgać, krzyczeć, ale fakty pozostają faktami: nauka jasno i wyraźnie wskazuje, że to dieta roślinna jest najlepsza dla zdrowia człowieka i to taką dietą należy się odżywiać. Kto ma rozum niechaj słucha, a kto nie niechaj choruje.

 • Lady_Lazaruss ocenił(a) ten film na: 8

  MessiFederer Popieram.

 • MessiFederer Nic dodać, nic ująć.

 • Garymove ocenił(a) ten film na: 1

  MessiFederer widać, że pojęcie na temat odżywiania zerowe... bardzo łątwo ludźmi manipulować. Szok i niedowierzanie

 • kryszti ocenił(a) ten film na: 8

  Garymove Jak bardzo łatwo manipulować ludźmi pokazuje właśnie ten dokument.

 • MessiFederer Polecam zapoznać się chociażby z tym filmem: https://www.youtube.com/watch?v=gite5usl4dg

 • MessiFederer ocenił(a) ten film na: 8

  Freser Bełkot niepoparty naukowymi badaniami, w przeciwieństwie do całej listy ekspertów z What the Health.

 • MessiFederer MessiFederer jeśli to nie są fakty, niestety nie jesteśmy wstanie stwierdzić co takiego jest faktem. Możesz dalej tupać nogami i uważać coś na temat tego filmu, ale pamiętaj, że stoi to daleko od faktów i tzn. rzeczywistości.

 • Garymove ocenił(a) ten film na: 1

  MessiFederer Za to film poparty rzetelnymi badaniami hahaha

 • MessiFederer Film jest skierowany na rynek amerykański. Film ukazuje wiele szokujących danych odnośnie mięsa. Rozmawiałem ze znajomymi dietetykami, przekazali, że film ukazuje problem z mięsem na amerykańskim rynku, gdzie rzeczywiście jest on faszerowany. U nas nie ma takiego zagrożenia. Oczywiście u nas również mięso jest coraz mniej zdrowe, szczególnie to supermarketowe. Osobiście jednak uważam, że wielu eksperów i lekarzy poniosło w tym dokumencie, na przykład jak powiedzieli, że jajko jest tak samo niezdrowe jak 5 wypalonych papierosów :) Dlatego oglądając to męczyło mnie przepuszczanie przez palce informacji prawdziwych i tych fałszywych.

 • vicente123 Czasem w internecie znajduje się również rozsądna opinia. Moje gratulacje. Od dawna wiadomo, że nawyki żywieniowe Amerykanów są jednymi z najgorszych na świecie o ile nie najgorsze. Taki stan rzeczy ma wiele źródeł - osobny temat.
  Jednak aby włożyć łyżkę dziegciu do beczki miodu - nie koniecznie polemizować, ale rozwinąć, trzeba dodać, że Polsce za chwilę właśnie to grozi - w przybliżeniu.
  Polskę przed osiągnięciem katastrofalnego stanu z USA, chroni m. in. fakt, że to podatnik finansuje kampanie polityczne partii a przedsiębiorstwa nie mają do zasiedlenia tak bogatego sektora. Jednak amerykanizowaliśmy się swojego czasu na potęgę i pod tym względem różnimy się od zachodniej Europy.
  Już zaczynamy mieć problem z otyłością.
  Nie wiem na jakich ekspertów powołuje się autor filmu - w dzisiejszych czasach trudno być czegokolwiek pewnym. Pomijając fakt, że dziś ekspertów można sobie szybko zrobić z aktorów, nawet założyć im strony internetowe, to ten scenariusz odrzućmy. Można też trafić na "zapomnianych przez świat ex-ekspertów" - to całkiem naturalne, ekspertów outsiderów, którzy powtarzają od zawsze mniej lub bardziej szalone teorie. Nie tak dawno jeden z matematyków przedstawiał 5ciolinijkowy szkic dowodu hipotezy Riemanna. I to właśnie jest słuszna uwaga eksperta z ADA, że badania powinny zostać przedstawione recenzentom. Wartość ludzkiej wiedzy opiera się właśnie na wielokrotnym jej sprawdzaniu. Oczywiście np. badania na temat szkodliwości e-papierosów sponsorowane przez producentów wyrobów tytoniowych itp. można wyrzucić do kosza bez czytania.
  Nie mniej, jeśli te źródła są rzetelne to sama wartość filmu jako "spinacza" źródeł jest spora.