Odtwórz Zwiastun nr 1 1:19
Film

Wind

1992 2 godz. 6 min.
7,4 1 771
ocen
7,4 10 1771
832
chce zobaczyć
{"id":"97339","linkUrl":"/film/Wiatr-1992-97339","alt":"Wiatr","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/73/39/97339/7210802.2.jpg"}
Will marzy o zwycięstwie w żeglarskim Pucharze Ameryki. Gdy jego debiutancki występ na zawodach okazuje się porażką, chłopak nie daje za wygraną i rozpoczyna przygotowania do kolejnego startu.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Wiatr
Wiatr (1992) Zwiastun nr 1 1:19
Wiatr | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1992 | Film Will Parker ([person=7899]Matthew Modine[/person]) od dziecka marzy, żeby wygrać Puchar Ameryki w wyścigu jachtów. Kiedy z drużyny wyrzucają jego dziewczynę, to właśnie on otrzymuje awans na sternika. Pomimo, że jest to koniec jego związku, bohater nie potrafi zrezygnować z udziału w regatach. Will traci miłość, ale otrzymuje od losu szansę na realizację największego swojego marzenia.

Will Parker (Matthew Modine) od dziecka marzy, żeby wygrać Puchar Ameryki w wyścigu jachtów. Kiedy z drużyny wyrzucają jego dziewczynę, to właśnie on otrzymuje awans na sternika. Pomimo, że jest to koniec jego związku, bohater nie potrafi zrezygnować z udziału w regatach. Will traci miłość, ale otrzymuje od losu szansę na realizację największego swojego marzenia.

boxoffice
$5 519 569 w USA
na podstawie
Jeff Benjamin (materiały do scenariusza, historia) / Roger Vaughan (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
dystrybucja
studio
American Zoetrope
data produkcji
1992
tytuł oryg.
Wind
inne tytuły
Wiatr Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Fremantle, Perth (Australia), Green River, Wendover (Utah, USA), Jamestown, Newport (Rhode Island, USA) i Wendover (Nevada, USA).
Jennifer Grey blisko końca kręcenia filmu poddała się korekcie nosa. Kiedy niektóre ujęcia musiały zostać nagrane ponownie, widać było na nich zmianę wyglądu aktorki.
Sekcja jachtowa i fabuła scenariusza została luźno oparta na historii prawdziwego marynarza i kapitana America's Cup, który w 1983 roku stał się przyczyną narodowego zażenowania, gdy stracił Puchar Ameryki na rzecz Australijczyków.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Właśnie sobie przypomniałem że kiedyś w kinie klaskałem na tym filmie bo tak mi się spodobał.

  Miszkurka2000

  Teraz to może głupie ale wtedy zadziałały emocje.

 • po latach

  luka_grobl ocenił(a) film na 5

  Przypomniałem sobie ten film - przyjemne familijne kino, choć trochę drażni mnie groteskowa postać Morgana i zbytnie udramatyzowanie niektórych scen- wypadek, połamany maszt. Może wystarczyło pokazać ciężką pracę i profesjonalizm.

  1
  • Świetny temat

   Revenga ocenił(a) film na 4

   Kocham żeglarstwo. I to był pierwszy film jaki widziałam, który stawiał te łódki na pierwszym planie. Sceny z regat są wspaniałe! Świetnie nakręcone. Dobra obsada. Dość ciekawa historia... i na tym kończyłyby sie moje pochwały. Momentami długi, za długi i się nudzi. Przewidywalny w 100%, co zazwyczaj ... więcej

   2
   • WIND

    kuzik ocenił(a) film na 8

    WIATR - Film z mojego dzieciństwa. Lekki i przyjemny, super sie go ogląda i piękna Jennifer Grey. Az dziwne że ten film ma 20 lat!!

    2
    • Klapa finansowa? Dziwne! Przecież to świetny film!

     Inga__filmweb ocenił(a) film na 7

     Fantastyczny film. Oczywiście nie w kategorii dramat, ale w kategorii lekki, film sportowo obyczajowy jak najbardziej. Są emocje (nie tylko sportowe), są jakieś miłostki, są piękne krajobrazy, i nie tylko jachtów na morzu, ale i dla kontrastu pustyni. Ogólnie film ... więcej