PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38244}

Wicher

The Wind
7,8 927
ocen
7,8 10 1 927
8,4 10
ocen krytyków
Wicher
powrót do forum filmu Wicher

"Teraz nie boję się niczego."

[spoilery]

Ach, ta Lillian, aż trudno uwierzyć co pokazała w tym filmie. W karierze każdej aktorki przychodzi taki moment że dalsze granie podlotków robi się śmieszne i trzeba zmienić repertuar. No i Lillian znalazła materiał który pozwolił jej zerwać z dotychczasowym wizerunkiem i przeforsowała projekt w MGM. Zmiana była zresztą dość odważna, aktorka w tym filmie to silna, dojrzała kobieta epatująca dość intensywnym seksapilem, a mimo to Lillian jest tu jak wcześniej zupełnie naturalna. Dodatkowo reżyserska finezja Sjorstroma, zdjęcia i podłożony współczesny ambient powodują że film wciąż świetnie się ogląda.

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

A tu wypowiedź samej Lilliam o jej emploi:
"Those little virgins, after five minutes you got sick of playing them - to make them more interesting was hard work."

ocenił(a) film na 8
_Andrzej_

Swietna babka. Mysle, ze jej wypowiedz bardzo dobrze oddaje to, czego dokonala na ekranie. Rasowa postac kobieca, w koncu 'porzadne' odstepstwo od normy, bo mam wrazenie, ze wiekszosc kobiecych wystepow w kinie niemym dziala na zasadzie opozycji famme fragile - famme fatale. Wydaje mi sie, swoja droga, ze Lettie to kapialne preludium do duetu Scarlet O'Hara - Vivien Leigh. Spore podobienstwo widze.
co mi sie nie podoba, to ta nierownosc, ktorej zreszta chyba ulega wiekszosc 'niemych' dziel. Tzn. Z jednej.strony perfekcjonizm, nowoczesnosc, realizm w oczach wspolczesnego widza, z drugiej niestety te
zaszlosci z poczatkow kina, teatralnosc, wybauszanie oczu, niezrozumiala I przerysowana gestykulacja. Rozumiem tak sie to kiedys gralo, ale jesli chodzi o te role to raczej pojedyncze momenty, ale mimo wszystko..

_Andrzej_

Wytłumacz mi jakie kryteria stosujesz oceniając grę Lillian Gish jako naturalną -moim zdaniem współczesny widz może ocenić ją raczej jako manieryczną i mocno przerysowaną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones