PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228071}
7,5 3 508
ocen
7,5 10 1 3508
Wielka podróż Bolka i Lolka
powrót do forum filmu Wielka podróż Bolka i Lolka

Czy nasze Polskie bajki straciły na znaczeniu??Dlaczego nie puszczają w Tv?Przecież w/w bajka jest jedną z najlepszych.

ocenił(a) film na 8
azumi79

bo wszystkie dobre bajki albo zostały wyparte przez te gówna co na okrąglo reklamują w TV typu ben10 czy jakies inne pierdoły nie warte obejrzenia... co cechuje dobrą bajkę? mam 20 lat a z chęcią bym ją obejrzał oczekując codziennie na nowy odcinek... do tego pełnometrażowego bolka i lolka też bym wrócił :)

większość dobrych bajek odeszła wraz z odejściem RTL7.. wezyr nicponim, superpies itd...

był taki demot na demtywatorach... obrazek muminków, smerfów i innych ekstra bajek z podpisem że dobre bajki to gatunek wymarły i tak niestety jest.. pora zapomnieć....

użytkownik usunięty
azumi79

To jest bajka na poziomie - można mieć, tak jak ja, 19 lat i ogląda się ją bez żadnego niesmaku, że to ogłupia (bo "Bolek i Lolek" nie ogłupia). A warto też dodać zasłyszane opowiadanie, jak w latach 70-tych, gdy puszczano w polskiej telewizji Flintstonów, ludzie stawali na głowie, by tylko zdążyć wrócić z pracy i obejrzeć kolejny odcinek (o dzieciach nie mówię, bo to byłoby zbyt oczywiste).

ocenił(a) film na 9

co to jest 19 lat:) ja mam na karku 32 wiosny i uwielbiam to sobie obejrzeć,mam wymówkę,bo moje dzieci też ją lubią

azumi79

przecież te stare bajki są nudne i zachowawcze... też kiedyś uwielbiałem misia uszatka ale jak Wy chcecie dzisiejsze dzieci tym karmić skoro świat już pędzi z inną prędkością - dzieci są przyzwyczajone do innych bodźców i większej ich ilości, wychowane na migawkach w reklamach i mtv. Z takich spokojnych bajek dla maluchów to są Bob Budowniczy, Strażak Sam - animacja jest na wysokim poziomie i świat jest dopracowany, ale to chyba do czasu zerówki maks takie coś zniosą.

użytkownik usunięty
uplay

Po częci zgadzam się z uplay. Wy żyjecie sentymentami, a nie tym, co rzeczywiście jest fajne. Zauważyłem to jak wróciłem do chociażby Krowy i Kurczaka, a dzisiaj powiedziałbym, że ta bajka jest tak zryta, że zwyczajnie jest głupia, a wtedy to się oglądało z zapałem. Tak też jest z innymi bajkami.

Bolka i Lolka lubię, ale tylko z sentymentu. Większość odcinków jest nudna i w ogóle nic się tam nie dzieje. Ten film akurat mi się spodobał.

Wiele osób jest zaćmionych powszechną opinią "co stare to lepsze", a niestety to kompletna bzdura. I wtedy mieliśmy głupie bajki, i teraz mamy. I wtedy mieliśmy nudne, i teraz mamy. Spróbujcie myśleć OBIEKTYWNIE, a nie przez pryzmat sentymentu.

Dodam, że mam już ponad 20 lat, więc wiem o czym mówię. Nie jestem hejterem nowych bajek, ani dzieciakiem dzisiejszego wieku. Po prostu umiem widzieć obiektywnie, a niestety niewiele osób ma taką zdolność.

PS Umiem nawet skrytykować swoje ulubione kreskówki i bajki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones