PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875575}

Wielka wolność

Große Freiheit
6,7 1 099
ocen
6,7 10 1 1099
6,7 7
ocen krytyków
Wielka wolność
powrót do forum filmu Wielka wolność

Ładnie wizualnie opowiedziany, smutny film.
Ale po seansie pomyślałem, że autorom niezamierzenie wyszła absurdalna puenta: to film o facecie, który- gdy zobaczył, jak geje korzystają z depenalizacji homoseksualizmu, zabawiając się w darkroomach, wolał pójść z powrotem do więzienia. :)

ocenił(a) film na 8
patrice_filmweb

Właśnie tego nie rozumiem. Dlaczego on chciał wrócić do więzienia? Przecież mógłby to robić na wolności, gdzie są dużo lepsze warunki i wolność :D Czy chodzi o kolegę, kolegów z celi? :D

ocenił(a) film na 7
ewelina_m

(spoiler) Jestem pewna, że tak... z powodu miłości. Dlatego proponował ucieczkę, gdy zalegalizowano homoseksualizm, bo wiedział, że zostanie uwolniony. Puenta pokazała, że jednak wolał żyć w więzieniu z Viktorem, niż na wolności bez niego...

ocenił(a) film na 8
Hanna_M

Rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie :) Czyli z miłości zrobi wszystko lub wiele :) I taką miłość szanuję :D

ocenił(a) film na 7
ewelina_m

Nie ma za co :)

ocenił(a) film na 6
ewelina_m

Mi się wydaje że bolało go to że miłość homoseksualna zniknęła w na tym świecie. Nawet w więzieniu wspomina że nie wchodzi do łóżka z każdym, a gdy zobaczył co się stało gdy prawo zostało zniesione, zrozumiał że od teraz namiętność nie istnieje. Jedyne co istnieje to (przepraszam za wyrażenie) rżnięcie się.

ocenił(a) film na 8
patryk1gamon

Możliwe, też dobra interpretacja :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones