Film

The Great Gatsby

1926 1 godz. 20 min.
6,8 10
ocen
6,8 10 10
125
chce zobaczyć
{"id":"90907","linkUrl":"/film/Wielki+Gatsby-1926-90907","alt":"Wielki Gatsby"}
Narratorem w filmie jest młody Nick Carrawey, który snuje opowieść o tragicznej miłości w czasach prohibicji i gangsterów. Film zaczyna się w momencie, kiedy bohater,... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Narratorem w filmie jest młody Nick Carrawey, który snuje opowieść o tragicznej miłości w czasach prohibicji i gangsterów. Film zaczyna się w momencie, kiedy bohater, weteran I wojny światowej, przeprowadza się do Nowego Jorku. Wynajmuje mieszkanie na Long Island, w sąsiedztwie Jay'a Gatsby. Gatsby to gangster-milioner, którego 11Narratorem w filmie jest młody Nick Carrawey, który snuje opowieść o tragicznej miłości w czasach prohibicji i gangsterów. Film zaczyna się w momencie, kiedy bohater, weteran I wojny światowej, przeprowadza się do Nowego Jorku. Wynajmuje mieszkanie na Long Island, w sąsiedztwie Jay'a Gatsby. Gatsby to gangster-milioner, którego 11 lat temu łączyło wielkie uczucie z kuzynką Nicka - Daisy. Ich miłość nie miała szans, gdyż Jay był biedny, a Daisy wywodziła się z wyższych sfer. Gdy Gatsby ruszył w świat za poszukiwaniem bogactwa, Daisy nie czekając na niego, szybko wyszła za mąż za bogatego ale porywczego Toma. Teraz gdy Gatsby zdobył majątek i pozycję, prosi Nicka o zaaranżowanie spotkania z dawną miłością.

na podstawie
F. Scott Fitzgerald "Wielki Gatsby" (powieść)
studio
Famous Players-Lasky Corporation
data produkcji
1926
tytuł oryg.
The Great Gatsby
inne tytuły
Wielki Gatsby Polska
Więcej...
Nie przetrwała ani jedna kopia tego filmu, znane są jedynie jego fragmenty, które odnaleziono w Bibliotece Kongresu i odrestaurowano.