PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11673}

Wielki błękit

Le grand bleu
7,5 97 339
ocen
7,5 10 1 97339
6,8 18
ocen krytyków
Wielki błękit
powrót do forum filmu Wielki błękit

Przed obejrzeniem

ocenił(a) film na 9

Dla wysztkich, ktorzy jeszcze nie widzieli tego filmu a maja taki zamiar; roznica miedzy wersja DC a okrojona jest ogromna. Dodane w DC dialogi obrazuja cale piekno filmu. Ogladalem
obydwie wersje i naprawde nie warto ogladac innej niz rezyserska. Co do samego filmu podobał mi sie duzo bardziej niz wychwalany, o podobnej tematyce Wszystko za zycie

Frantic91

Jeszcze nie oglądałem tego filmu, ale słyszałem, że w którejś z tych wersji jest schrzanione zakończenie, albo że w ogóle jest schrzanione. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wypowiedź z tematu "Happy End".

A tak w ogóle to gdzie można dorwać wersję reżyserską?

ocenił(a) film na 9
wilczekstepowy

Z tego co pamietam akurat zakonczenie jest w obydwu wersjach takie samo.

Frantic91

Rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. :)

Frantic91

nie jest takie samo

wilczekstepowy

W amerykańskiej wersji jest "happy end" tzn Jacques Mayol wypływa bo ratuje go delfin. Z tego co się orientuje to są:

1. Wersja reżyserska dialog oryginalny czyli po angielsku;
2. Wersja reżyserska z podkładem francuskim dla Johanna Baker;
3. Wersja amerykańska z happy end tylko o tym słyszałem, jaka ścieżka audio nie wiem;
4. Wersja kinowa skrócona dialog oryginalny czyli po angielsku;
5. Wersja kinowa skrócona dialog z podkładem francuskim;

Moim zdaniem najlepsza jest wersja reżyserska z oryginalnym dialogiem czyli wszyscy po angielsku mówią, szczerze polecam. Film jest dostępny nawet w Blue Ray więc wypas jak ktoś ma możliwość odtworzenia tego na dużym TV.

akron

Dzięki za streszczenie. Właśnie obejrzałem. Chyba wersję reżyserską - film trwał 2: 48: 38. Film bardzo fajny, wierzyć się nie chce, że już taki stary. Teraz przydałoby się obejrzeć tę wersję z alternatywnym zakończeniem. ;')
EDIT: Już znalazłem alternatywne zakończenie. Link podał ktoś w innym poście na tym forum.

Frantic91

Oprócz tego jest jeszcze wersja dialogowa amerykańska i francuska (psuje klimat filmu), to znaczy we francuskiej zamiast głosu Rosanny Arquette usłyszymy podkład.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones