PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=472866}

Wielkie oczy

Big Eyes
6,8 75 121
ocen
6,8 10 1 75121
5,2 19
ocen krytyków
Wielkie oczy
powrót do forum filmu Wielkie oczy

nowy Burton

ocenił(a) film na 9

Jestem oczarowana i zaskoczona. Wciągająca fabuła, piękne zdjęcia i świetna gra aktorska - szczególne uznanie dla Christopha Waltza, który niesamowicie bzudował postać Waltera.
Jednak mnie najbardziej urzekło nowe wydanie Burtona, który zrobił film zupełnie nie podobny do reszty. Już od dawna słyszano głosy, że powiela sam siebie, że jest wtórny i nie ma nic nowego do zaproponowania... a tu taka perełka. Nie wiem jak was, ale mnie bardzo zaskoczył (na plus oczywiście!). Z burtonowskiego stylu pozostało przedstawienie tytułowych wielkich oczu i jak dla mnie Krysten Ritter, która świetnie pasuje do klimatów jego filmu.

lucymaud

Mam podobne zdanie o grze Waltza, ludzie piszą, że przeszarżował, ale mnie się wydaję na podstawie tego co przeczytałam o Walterze Keanie, że ten facet był naprawdę właśnie taki.
Jak to miło, że wskazówek Amy Adams udzielała pani Margaret Keane, piekna, dystyngowana starsza pani(patrz zdjęcia na Wikipedii). No, a co do Tima Burtona, to od wielu lat był wielbicielem talentu pani Keane, ma pokażną kolekcję jej obrazów i dlatego taki film stworzył...

ocenił(a) film na 3
grared

nawet jeśli Walter Keane miał taki charakter, to nie zmienia faktu, że Waltz w 3 filmie zagrał w sposób identyczny. na początku nie było to jeszcze męczące, jednak pod koniec filmu miałam tego kompletnie dosyć.

ocenił(a) film na 7
Pauka_

A co to były za filmy,w których grał bardzo podobnie ? Bo mi kojarzą się tylko Bękarty wojny i Django. Te dwie jego role faktycznie są do siebie niemal blizniacze,ale ta trzecią to jakoś nie kojarzę :)

ocenił(a) film na 5
Gladiator1000

A trzecia, to właśnie rzeczona

ocenił(a) film na 5
Pauka_

To prawda, szalał i pajacowal bez żadnych hamulców, jakby reżyser zostawił mu wolną rękę...

Ewiatko

Mnie akurat drażniał Amy Adams ze swoją grą w stylu wiecznie zdziwiona twarz ):

ocenił(a) film na 9
lucymaud

W pełni się zgadzam, film jest przepiękny.

ocenił(a) film na 10
lucymaud

Nowy Burton , nowe powody do plotkowania...i zawisci.Dla mnie "Wielkie oczy" to istny powiew "burtonowskiej" świeżosci.Hm."Zycie nasladuje sztuke".Bardzo charakterystyczny rezyser , wierny swoim idealom.Malo tego , zmienia sie , tak jak kazdy z nas.Ewoluuje.Wiec jego dziela , to nie sa zadne kopie samego siebie.Totalne bzdury.Wypisywane z zazdrosci.Facet ma ogromny talent.Dla mnie arcydzielo , jak wiekszosc jego filmow.Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
lucymaud

Film świetny, nie wiem skąd tak niska ocena ? Przede wszystkim genialna rola obu aktorów . Amy Adams zagrała rewelacyjnie, przy okazji pasuje jej taka stylizacja. Dziwie się że nie dostała Oscara za niego. Również wspaniała rola Christophera Waltza ponieważ zagrał rolę bardzo charakterystyczną a nie jest to łatwe. Jestem ciekaw czy to po części jego styl czy to prawdziwy Keane taki był. Fajnie mu to wyszło z tym ciągłym uśmiechem na twarzy. Dla mnie mocna "7", może nie był porywający, nie zapadł mi aż tak w pamięci żebym go wyzej ocenił ale bardzo fajnie się oglądało, nie przynudzał. No i ta scena z malowaniem w sądzie, bardzo mnie to zaskoczyło i jestem ciekaw czy w rzeczywistości też tak było.

ocenił(a) film na 8
Robson293

Oskara dostanie ,ale dopiero za 8 mc :)

ocenił(a) film na 7
lucymaud

takiego Burtona się nie spodziewałem. nawet podczas seansu zapomniałem, że oglądam Burtona

ocenił(a) film na 7
lucymaud

bez przesady, z tą świeżością.
Owszem ostatnio Burton zagłębiał się raczej w mrokach ale nie zapomnijmy, że ten sam Burton nakręcił Big Fish, dla mnie jeden z najpiękniejszych filmów (bajek) jakie zostały nakręcone. Ten film jest trochę podobny. Przesycone pastelowe kolory, "ustandaryzowane amerkańskie miasteczko" (pierwsze sceny - mi przypomniał się Edward Nożycoręki) itp.

ocenił(a) film na 7
xharythion

"Duża ryba" jest jednak zdecydowanie bardziej "kolorowa", osadzona w tym charakterystycznym dla Burtona niezwykłym, wyjątkowym świecie - akcja "Wielkich oczu" odgrywa się przede wszystkim w świecie wszystkim nam znanym, to ta kluczowa różnica. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
lucymaud

pełna zgoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones