Film

1982 52 min.
5,4 76
ocen
5,4 10 1 76
72
chce zobaczyć
{"id":"11693","linkUrl":"/film/Wigilia+%2781-1982-11693","alt":"Wigilia '81"}
Stan wojenny. Trzy kobiety przy świątecznym stole wyczekują powrotu Witka, z którym nie mają kontaktu do dziesięciu dni.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

: 24 grudnia 1981 roku. W dużym mieszkaniu krząta się Ania, jej teściowa Maria i babcia Paulina. Na ścianach pokoju wiszą plakaty "Solidarności". Kobiety szykują kolację wigilijną. Babcia wypytuje o samopoczucie Ani, która jest w ciąży. Maria chce zadzwonić, dowiedzieć się coś o synu, mężu Ani, czy żyje, czy jest zdrowy, ale telefon nie: 24 grudnia 1981 roku. W dużym mieszkaniu krząta się Ania, jej teściowa Maria i babcia Paulina. Na ścianach pokoju wiszą plakaty "Solidarności". Kobiety szykują kolację wigilijną. Babcia wypytuje o samopoczucie Ani, która jest w ciąży. Maria chce zadzwonić, dowiedzieć się coś o synu, mężu Ani, czy żyje, czy jest zdrowy, ale telefon nie działa. Przychodzą rodzice Ani, przynoszą podarunki z darów zagranicznych. Rozmowa przy stole nie klei się. Do kuchennych drzwi puka kolega Witka, ukruwający się od dziesięciu dni. Ania pyta go o męża, ale mężczyzna nic nie wie. Kobieta nie ukrywa swego niepokoju, od dziesięciu dni nie ma wiadomości o Witku. Po wyjściu rodziców, kobiety rozchodzą się do swoich pokoi. Przychodzi ksiądz dodać otuchy. Przypomina, ze wiara pomaga przetrwać najgorsze chwile. O ósmej wieczorem kobiety zapalają świece i ustawiają je we wszystkich oknach mieszkania. [www.filmpolski.pl]

studio
Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego
inne tytuły
W czołówce jako rok produkcji błędnie podano rok 1988.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kto wie ?

  moim_okiem

  Gdzie ten film można zobaczyć ?

  • Martyrologia + psychologia osamotnionych kobiet

   Wujek_Sylwek ocenił(a) film na 2

   podana w sosie drobnomieszczańskim.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.