PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747536}

Wiking

Viking
5,8 2 413
ocen
5,8 10 1 2413
Wiking
powrót do forum filmu Wiking

Widział kto ten film, czy da się gdzieś oglądnąć?

ocenił(a) film na 4
Zergol39

Ja widziałem, Film słaby.

ocenił(a) film na 4
kokonut

Gdzie?

ocenił(a) film na 4
WujekChu1ek

W Moskwie - Luxor, Good Zone. Film jest kipeski. Słaba fabuła, dosyć prymitywna, bohaterowie też kiepsko "napisani". Ot, taki film na raz i do zapomnienia. Rozczarowanie porównywalne z tym jakiego doznałem po obejrzeniu "Wiedźmina" (chodzi o odczucia, a nie porównanie filmów). Czyli cała para poszła w gwizdek, w kostiumy.

ocenił(a) film na 5
kokonut

zgadzam sie w zupelnosci . takie same odczucia i skojarzenia z polska ekranizacja Wiedzmina. zapowiadany jak wielka superprodukcja a film wygląda jakby zebrali kilka bractw rycerskich i nakrecili film na gorze birów . mozna to jeszcze porownac do naszej ekranizacji Starej Baśni, ten sam poziom. kiepski.

ocenił(a) film na 4
marek_molenda1

A szkoda, bo temat ciekawy i na pewno wart był realizacji. Ale Rosjanom ostatnimi czasy nie zabardzo wychodzą filmy historyczne. Tak samo kiepskie były "Aleksander. Bitwa Newska" czy "Jarosław. Tysiąc lat temu".

marek_molenda1

Porównanie do Starej Baśni bardzo trafne, bo to baśniowa hagiografia Włodzimierza Wielkiego, niegodna przymiotnika "historyczny"

marek_molenda1

Ale trzeba przyznać, że Paweł Deląg grający wysokiego Greka, zapewne stojący na skrzynce po pomidorach, wyjątkowo śmieszy

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

kokosik 1207

WujekChu1ek

w sklepie już jest :P

ocenił(a) film na 4
mastekvip

Ja już mam zakupiony od jakiegoś czasu i leżąc czeka na okazję obejrzenia:P

WujekChu1ek

całe szczęście że legalnie nabywasz, paragonów nie zgub w razie kontroli z gospodarczej ;)

ocenił(a) film na 4
mastekvip

A jakże, inaczej nie postępuję;D

ocenił(a) film na 7
Zergol39

http://kinosklad.net/1510-viking-film-2016-2.html#watch

Zergol39

Scenę ze spowiedzią Włodzimierza + plaża + chrzest Rusi można śmiało uznać za najbardziej żenującą scenę 2016 :D

Zergol39

Ja widziałam. Nie da się tego oglądać, bez względu na miejsce. :P

ocenił(a) film na 3
Vettii

Chyba się pod tym podpisuję. Pierwsze pół godziny tego ponad 2-godzinnego filmu katuję już kilka godzin. Nawet nie wiem, czemu tak ciężko się to ogląda... Jakaś ta akcja taka jest rozwleczona, nie do końca wiadomo o co w ogóle w tym chodzi, bohaterowie są, ale mogłoby ich nie być. Fakt, przekatuję się, ale nigdy, NIGDY, nie oglądam filmów na raty - jakiekolwiek by to filmy nie były. Ten to póki co koszmar. A szkoda. Bo pod względem wizualnym samym w sobie wypada lepiej od polskich :)

ocenił(a) film na 6
Zergol39

film mi sie bardzo podobal

ocenił(a) film na 8
Zergol39

Polecam.

Film posiada prostą, przejrzystą fabułę w sam raz do opowiedzenia mitu założycielskiego Rosji.
Przy czym mamy tutaj zawsze ciekawe zderzenie kulturowe (Rzymianie z Cesarstwa Wschodniego, Pieczyngowie ze stepów, Rusini, Warengowie), trochę grania na emocjach, brutalny klimat epoki. Świetne zdjęcia, szczególnie w pokrytym śniegiem lesie oraz w Chersonezie. Sprawnie zmontowany, zagrany, z dobrym dźwiękiem powinien przypaść widzowi do gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones