PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11758}

Wilkołaki

Wolfen
6,1 576
ocen
6,1 10 1 576
Wilkołaki
powrót do forum filmu Wilkołaki

W tymże roku wyszły trzy filmy o podobnej tematyce- "Skowyt", Amerykański wilkołak w Londynie" oraz właśnie "Wolfen". Ten ostatni nie przeszedł jednak do klasyki jak dwa pozostałe i w sumie słusznie. Sam nie wiem co o tym filmie myśleć, jest skrajnie nierówny, przydługi i rozwleczony. Ale ma coś w sobie, choćby klimat który wywołuje ciarki. Największą zaletą są sceny widziane oczyma wilkołaków- później zerżnięte w "Predatorze" i podkręcające napięcie, bo wiemy kiedy bohaterowie są obserwowani. Albert Finney w roli głównej mnie niestety zawiódł, gra takiego zmęczonego glinę który mozolnie się porusza, a słowa akcentuje jak jakiś szeryf z dzikiego zachodu by nadać postaci choć szczyptę prawdziwego twardziela. Najlepiej sprawdza się na ekranie drugi plan czyli zwariowani Gregory Hines i Tom Noonan. Zdjęcia pełnej syfu metropolii też są nie lada zaletą. Ale całość oglądałem z średnią przyjemnością, film jest stanowczo za długi, niektóre sceny gdy kamera obserwuje zamyślonego Finney'a są niepotrzebne i czasami mam wrażenie że reżyser z tak błahej tematyki chciał zrobić horror artystyczny. Dam słabe 6 bo mimo wszystko jest to świeże spojrzenie na wilkołaczą tematykę.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

W 1981 miał premierę jeszcze co najmniej jeden horror o tematyce wilkołaczej - "Night Of The Werewolf", ale na razie go nie oglądałem. Mam wrażenie, że może być nieco zbyt kiczowaty, ale z pewnością kiedyś mu się przyjrzę.
http://www.filmweb.pl/film/Retorno+del+Hombre-Lobo%2C+El-1981-198301

Lucky_luke

O dziwo książka Wilkołaki Whitley'a Stribera jest fenomenalna i przerażająca,i mamy w niej świetną fabułę i prawdziwe ,mordercze wilkołaki,jest dużo krwawych jatek...książka nieźle przestrasza! A w filmie Wolfen są wyrośnięte ...wilki,nie wilkołaki niestety...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones