PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11758}

Wilkołaki

Wolfen
6,1 575
ocen
6,1 10 1 575
Wilkołaki
powrót do forum filmu Wilkołaki

8/10

ocenił(a) film na 8

Jeden z lepszych horrorów, jakie ostatnio oglądałem. Tak naprawdę film nie jest o wilkołakach, a o zwykłych wilkach. Nie jest to jednak żaden minus, bo wilki, jakie pojawiają się w horrorze są po prostu wspaniałe. Naprawdę wspaniałe, można się aż zakochać! Szkoda, że nie pojawiają się w większej ilości scen. Fabuła filmu jest prosta, lecz intrygująca. Scenariusz jest sprawnie napisany, choć w środkowej części filmu czuć niekiedy przestoje akcji i dłużyzny. Potężnym plusem tego filmu jest klimat. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Klimat zniszczonego i brudnego Nowego Jorku. Oglądamy świetne scenerie wysadzonych w powietrze części miasta, ruin i opustoszałych budynków. Atmosfera jest niemal nieustannie bardzo duszna i gęsta - czuć wiszące w powietrzu zło. Film jest odpowiednio mroczny, a napięcie podwyższają sceny ataków z perspektywy wilków. Zabrakło trochę większej odwagi w krwawych scenach, czy jakichś efektów gore, które dodały by temu filmowi jeszcze więcej smaczku. Niewątpliwie na plus można zaliczyć także świetną grę aktorską i odpowiednio stonowaną ścieżkę dźwiękową. Zakończenie dla mnie niemalże wbija w fotel - to najlepsze kilkanaście minut w filmie. Szczególnie ta sekwencja rozpoczęta otoczeniem trójki bohaterów przez wilki na ulicy - majstersztyk! Moja ocena: 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones