Film

1983 1 godz. 16 min.
5,2 131
ocen
5,2 10 131
130
chce zobaczyć
{"id":"11725","linkUrl":"/film/Wir-1983-11725","alt":"Wir","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/17/25/11725/7505503.2.jpg"}
Tomek uczy się w szkole z internatem. Wiadomość o śmierci matki sprowadza go do rodzinnego domu, gdzie zastaje nowo narodzone dziecko. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Wir zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film dostał 2 nagrody i 1 nominację
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dorastający Tomek (Marek Herbik) mieszka wraz z samotnie wychowującą go matką Anną (Marzena Trybała) i przyjaciółką rodziny Różą (Ewa Dałkowska). Rodzina przeżywa spory kryzys finansowy, gdyż pensja Anny, pracującej jako nauczycielka muzyki, nie jest wystarczająca. Tymczasem Tomek zaczyna odczuwać coraz większe zafascynowanie ciągleDorastający Tomek (Marek Herbik) mieszka wraz z samotnie wychowującą go matką Anną (Marzena Trybała) i przyjaciółką rodziny Różą (Ewa Dałkowska). Rodzina przeżywa spory kryzys finansowy, gdyż pensja Anny, pracującej jako nauczycielka muzyki, nie jest wystarczająca. Tymczasem Tomek zaczyna odczuwać coraz większe zafascynowanie ciągle atrakcyjną matką. Wkrótce, by odciążyć budżet zapada decyzja o wyprowadzce chłopca z domu i zamieszkaniu podczas ostatniego roku nauki w internacie.

studio
Studio Filmowe Tor
data produkcji
1983
tytuł oryg.
Wir
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • nudy nudy nudy

  kamdek ocenił(a) film na 3

  Mozna usnac na tym filmie,nie polecam

 • O ile się nie mylę film ten jest oparty na dwóch opowiadaniach: "Wir" i "W milczeniu" oraz rok jego produkcji to chyba 1984 (premierę miał w 1985)

  1
  • takie, że się oczekuje czegoś extra, a tutaj nic: nudne to i nie wiadomo o co chodzi. Trybała to piękna, seksowna kobieta ale w tym filmie nie eksponuje swojej urody. Można sobie śmiało darować. Cztery gwiazdki tylko ze względu na Trybałę. A jeszcze jedno: świetna obsada.