1 godz. 35 min.
5,7 40 547
ocen
5,7 10 40547
5 082
chce zobaczyć
{"rate":3.3333333,"count":3}
{"type":"film","id":728477,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wkr%C4%99ceni+2-2015-728477/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wkręceni 2
 • Gregory_deVar ocenił(a) ten film na: 7

  Komedia zabawna, lekka ale przede wszystkim ujmująca. Czegoż chcieć więcej od komedii (tym bardziej polskiej) A i tak jest tu zawarta zgrabna i ładna satyra na współczesny świat celebrytów (..z ich udziałem!) a nawet na współczesne kino (nie tylko polskie) Dużo świetnych tekstów, które jednakże trzeba wyłapywać z uwagą. Sporo śmiesznych scen. Czasem trudno zauważalny humor sytuacyjny (jak chociażby poszukiwania Szyi gdy w tle nieustannie pojawiają się reklamy i plakaty z jego twarzą) czy przemowa Fikoła do Stopklatki głosem, manierą i treścią Bogusława Lindy.

  Doskonała kreacja Pawła Domagały - ale tylko w samej roli Szyi. Fenomenalny Antoni Królikowski jako Stopklatka. Dobry Filip Bobek i Leszek Lichota. Role damskie zwiewne i urokliwe ale ..niestety o wiele słabsze. Zarówno kreacje Klementyny i Jadźki są po prostu przeciętne a Dolores to już nawet słaba.

  Duży plus za zdjęcia, montaż i oczywiście muzykę. Ten film dostarcza nie tylko rozrywki ale także przyjemnego samopoczucia ..a to już coś :)

 • Gregory_deVar a dużo wypiłeś podczas oglądania?

 • Gregory_deVar W zasadzie się zgadzam. Niestety film byłby lepszy gdyby nastawienie twórców było choć odrobinę bardziej ambitne.... Momentami film przemienia się w tani "polew" bez ładu i składu. Potencjał był ale jak to zwykle utonął w nie zawsze wysokich lotów humorze.

  Faktycznie kreacje męskie są jakoś bardziej wyraziste. To jednak nie zgodzę się ze słabo zagrała Żmuda-Trzebiatowska - po porostu tak miała napisaną rolę. Ile mogła z tej roli wyciągnąć to wyciągnęła. Chociaż po 2-3 scenach z jej udziałem zabrakło pomysłu na tę postać. Szkoda.

 • Gregory_deVar Przecież to pazdziez

 • Gregory_deVar Moim zdaniem film "ujdzie". Przede wszystkim duze zaskoczenie (na plus) za rolę Stopklatki dla Antoniego Królikowskiego.
  Nie ma się do czego przyczepić.Dobrze zagrane. Socha tak sobie. Natomiast Barbara Kurdej Szatan słabiutko. Podobnie Bartosz Opania. Większosc filmu da sie obejrzec i nawet uśmiechnąć. Jesli chodzi o kocowke- słabizna, bez polotu. Nawet Paweł Domagała tego nie uratował.

 • Gregory_deVar Rzeczywiście komedia lekka, nawet bardzo lekka.
  Jedna z tych najlżejszych, pełno ich w ostatnich latach...