PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101317}

Wojna i pokój

Voyna i mir
7,7 1 764
oceny
7,7 10 1 1764
Wojna i pokój
powrót do forum filmu Wojna i pokój

Geniusz Bondarczuk

ocenił(a) film na 10

Wojna i pokój zrealizowana przez Bondarczuka jest jak czytanie Tołstoja w oryginale . Nikt nie jest w stanie lepiej oddać rosyjskości niż rosjanie choćby i radzieccy . Wspaniale zrealizowany film wraz z dbałością o sceny batalistyczne ( w tym zresztą rosjanie zawsze byli świetni ) Żenadą jest jednak to że jako jeden z pierwszych na niejedną już zresztą choć niezmiernie cenną stonę zawitałem

ocenił(a) film na 10
Narzes

Zgadzam się w pełni:)
Literaturę rosyjską powinni ekranizowac Rosjanie!
genialny film:)

akdil

Nie wiem czy wiecie, ale do dzisiaj jest to najdroższy obraz w historii kina.
Jeśli by obliczyć inflację, to dziś jego produkcja kosztowała by jakieś 580mln$!!! A mówią, że to "Kleopatra" jest najdroższym filmem...
:)

ocenił(a) film na 10
Albertino

Bo z tego co wiem w tym jest taki mały "myk". Mianowicie gdyby wziąć pod uwagę tylko koszty poniesione w trakcie produkcji i odpowiednio je powiększyć o inflację, wtedy najdroższa jest "Kleopatra". Można jednak podejść z innej strony - obliczyć ile dziś kosztowało by nakręcenie filmu przy użyciu ówczesnych środków. I wtedy najdroższa jest "Wojna i pokój". Różnica ta wynika z tego, że film ten kręcony był w państwie totalitarnym, a jego produkcję uważano za sprawę wagę państwowej, co przełożyło się m.in. na to, że tysiące statystów grających w scenach bitewnych pracowało za darmo (byli to żołnierze). Dziś coś takiego by nie przeszło, chociaż kto wie... Pozdrawiam

Sqrchybyk

I tak to totalitaryzm radziecki dał nam wspaniały film. Jaka szkoda że u nas nie ma totalitaryzmu, wtedy Amerykańce by nam czapkowali za np. Teutonic Knights czy Mister Tada. Film o Ruskich dobrze może zrobić tylko Ruski, a nie żałosna Sojedinionnaja Jewropa (patrz wersję ostatnią).

klekine

Grubo: żyć w totalitaryzmie dla dobrych filmów. By tak myśleć, trzeba przejść polityczno-historyczną lobotomię. Ciekawe, co by na tę tęsknotę do bycia wziętym za mordę powiedziały miliony ofiar głodu na Ukrainie, czystek i gułagów? Czy doceniłyby wkład swojego życia w kinematografię? Takie brednie może pisać tylko bachor wychowany na wolności słowa.

Woooo

Dokładnie !

akdil

Niestety robią to wtedy jak okazuje się, że wcześniej ich literaturę doceniają reżyserzy z USA lub Europy. Tak było w tym przypadku.

ocenił(a) film na 10
Narzes

Dokładnie tak uważam. Anglosaskie ekranizacje klasyki rosyjskiej to dla mnie jakieś nieporozumienie- dwa ekstremalnie różne światy, jeden drugiego nie zrozumie na tyle, żeby stworzyć autentyczny utwór. Zawsze wyjdzie sztucznie nawet jeżeli produkcja będzie miała jakieś tam walory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones