PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709195}

Wojna imperiów

Tian Jiang Xiong Shi
6,0 8 096
ocen
6,0 10 1 8096
5,0 3
oceny krytyków
Wojna imperiów
powrót do forum filmu Wojna imperiów

Oglądając już kilka innych filmów chińskich o minionych polach bitew wiedziałem czego się spodziewać.

Każdy widz musi zgodzić się na konwencję azjatyckiego kiczu i patosu odmiennego od tego z hollywood.

Tematyka sama bardzo fajna, ale nie pasuje mi przesadzenie w kilku wątkach typu:
- nagły sojusz wcześniej skłóconych ludów, które nagle pojawiają się z odsieczą bez głębszego wykazania dlaczego
- nalot orłów czy innego ptactwa (tu już totalna przesada)
- no i te wyraźnie styropianowe kamienie zrzucane w akcie desperacji.

To tyle. Film ciekawy ale słaby. Dla koneserów pulpy azjatyckiej

ocenił(a) film na 9
RagnarLodbrok

Ja natomiast nie przepadam za tego typu filmami z Hollywood. Tutaj faktycznie wszystko jest wielkie i dobre ale wyjątkowo dałem się porwać. Według mnie jest to świetny film, ale szanuję Twoją decyzję.
A żeby odpowiedzieć na wątki, które Ci nie pasowały:
- Kiedy widzimy, jak Huo An jest doprowadzany do Tiberiusa, pojawia się krótkie wspomnienie. Widzimy, że dowódca Gęsiej Bramy postanowił przeciwstawić się wrogim Rzymianom, wtedy też zapewne dogadali się wojownicy i ułożyli plan jak zaskoczyć Rzymian dowodzonych przez Tiberiusa. Także jest bardzo prawdopodobne, że ustalili też wtedy, że wojska przybędą im z odsieczą. Można to tak zrozumieć.
- Też nie wiem co to dokładnie za ptaki, no ale. Wcześniej w filmie była już scena, gdy występował taki ptak. Takie ptaki były w posiadaniu jednego z narodów, z którymi Huo An miał styczność na początku filmu. Wnioskuję, iż to właśnie oni wysłali swoje ptaki przodem.
- Co do styropianowych kamieni, hmm, nie wiem z czego były, nie miałem okazji dotknąć.

Także, film ciekawy i wart obejrzenia. Myślę, że jest to film dla każdego. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 3
fredaser

Oglądając ten film, zastanawiałem się jak bardzo ludzie zjadą go na filmwebie... wchodzę, patrzę a tu w większości pozytywne oceny... wtf? nie kumam was :) Przecież ten film to gniot niestety mimo świetnej obsady... montaż i reżyseria bardzo słabe... film został pewnie skrócony do 2 godzin przez co, nie było widać płynności w fabule, wszystko działo się "za szybko" gdyby trwał 3 godziny to wątki byłyby bardziej ze sobą zarysowane, sklejone... Uwielbiam ten gatunek i rzadko kiedy jestem niezadowolony po seansie... Ten film niestety do pięt nie dorasta takim filmom jak: Hero, Dom latających sztyletów, Zakazane królestwo, Przyczajony tygrys, ukryty smok...
Film ze sporym potencjałem na hit ale zmarnowanym niestety :/

ocenił(a) film na 9
peliniusz

"nie kumam was" Hmm, w takim razie ja nie kumam Ciebie :) To jest twoja subiektywna opinia tego filmu, a ja przedstawiłem swoją subiektywną opinię filmu. Ja wyjaśniłem, ty wyjaśniłeś, wszystko ok. Z chęcią obejrzę za to Hero i Dom latających sztyletów, których jeszcze nie miałem okazji obejrzeć.

ocenił(a) film na 3
fredaser

No właśnie chyba łatwiej zauważyć, że film jest słaby niż oglądnąć i powiedzieć, że się nie widziało jakie ma braki :D no ale masz rację... każdy człowiek inny i nie ma co się spierać mimo to dalej tego nie rozumiem ;) polecam jeszcze Zatoichi jeżeli nie widziałeś...

ocenił(a) film na 9
peliniusz

Tak, każdy jest inny. Nie widziałem, ale obejrzę, dzięki ;)
Ja też przy paru filmach zastanawiałem się, jak to możliwe, że film ma tak wysoką ocenę, podczas gdy mnie wydał się słaby, nawet argumentowałem moją ocenę ale nic nie wskórałem, czasami tak bywa :)

ocenił(a) film na 3
RagnarLodbrok

A ja sie zastanawiam co w tym chinskim gniocie robi A.Brody?

ocenił(a) film na 4
german1

Głównie miny jakby cierpiał na kaca połączonego z zatwardzeniem.

ocenił(a) film na 4
RagnarLodbrok

Jeszcze długa droga przed chinolami zanim wyprodukują coś w miarę strawnego dla dorosłego widza, bo taki kicz był jeszcze zabawny w durnych komediach z lat 70tych, a dzisiaj jest to już żenujące.

Bodzepor

To nie są filmy na takich ludzi jak ty. Chińczycy nie muszą gonić za amerykańskimi hipokrytami, wielkimi, bogobojnymi zbawicielami świata. Dorośniesz, dojrzejesz, może zrozumiesz.

ocenił(a) film na 4
Holl

A jak nie, to kiedyś w jakiejś ciemnej uliczce napadnie mnie mały chiński oddział partyzancki złożony z 20 tysięcy bojowników i uszczypnie w tyłek pałeczkami do ryżu.:P

Bodzepor

Ja osobiście nie widziałem ani jednego filmu produkcji Japonia/Korea/Chiny który by mnie "wbił w fotel", a ich słynne" horrory" wywołują u mnie zawsze grymas politowania tudzież śmiech

ocenił(a) film na 4
BohseOnkelz

Koreańczycy nakręcili całkiem niezły Taegukgi, a Japończycy kręcą fajne filmy samurajskie i animowane. A z nowych chińskich dawały radę chyba tylko Ip Man i Nanjing! Nanjing!.

BohseOnkelz

Jak nie lubisz to po co je oglądasz jakiś masochizm ja np. mam bzika na temat Azji dlatego lubię ich filmy ciekawi mnie ich kultura geografia i historia. Zostaw te filmy takim jak ja.Lubię oglądać to co mi się podoba po to są filmy i nie tylko one a krąg oglądałem kilka razy

Bodzepor

Pewnie tak długa jak przed stanami zjednoczonymi.Niech ten duży amerykański kraj zrobi w końcu jakiś film dla dorosłego widza bo te z lat 80 można im jeszcze wybaczyć .I tak bredźmt twoim tokiem myślenia bez końca och ach panie pani och kinoman.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones