PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843465}

Wojna o jutro

The Tomorrow War
6,1 20 990
ocen
6,1 10 1 20990
6,0 7
ocen krytyków
Wojna o jutro
powrót do forum filmu Wojna o jutro

Film mi się nawet podobał, dobrze się oglądało. Niestety oo seansie mam problem z podróżnikami w czasie:
1 - nawet jeśli do przyszłości trafiali ludzie, którzy już w tym czasie nie żyli, bo były ich akty zgodu, czy pomimo to nie wpłynęli w ten sposób na bieg historii świata, bo jednak większość nie wracała żywa;
2 - zabicie kosmitów przed wojną powinna zmienić wydarzenia, czyli podróżnicy w czasie nigdy nie powinni się pojawić w czasie głównego bohatera, więc on nie mógł zapobiec wojnie, bo nie wiedział o zagrożeniu itd. (jedynie sensowna by była teoria strun, że to jest alternatywna rzeczywistość - ewentualnie jednak jakaś samica przeżyła i tak dojdzie do wojny).
3 - dorosła córka głównego bohatera była taka, bo ukształtowało ją odejście ojca, więc i to się zmieniło (kolejny dowód za alternatywną rzeczywistością).

Takie paradoksy można wymieniać jeszcze kilka, ale te są najważniejsze.
A jak wy myślicie?

annodomino

Myślę, że w ostatniej dekadzie we wszystkich filmach dotykających podróży w czasie (głównie marvel i inne) pojawiał się wątek innej linii czasowej, wielu linii czasowych, niemalże czasowe multiwersum.

Wojna o jutro pokazuje czas w taki sam sposób, jak robiła to trylogia "powrotu do przyszłości". Gdy coś się zmieniło w przeszłości, to cała przyszłość się zmieniała. Czas był tylko jedną linią, której treść mogła ulec zmianie.

Więc historia w 3 krokach:
krok 1: ojciec leci w przyszłość i wraca z trucizną
krok 2: wysadzają statek i wszystkich obcych
krok 3: nigdy nie wydarza się wojna w przyszłości
jest to tak samo ukazane zmienianie przeszłości i przyszłości, jak w trylogii "Back to the future", która jest trylogią niemal kultową.

To marvel namieszał z dominacją swojej wizji czasu w ostatniej dekadzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones