Film

1970 3 godz. 4 min.
8,1 2 185
ocen
8,1 10 1 2185
3 867
chce zobaczyć
{"id":"95634","linkUrl":"/film/Woodstock-1970-95634","alt":"Woodstock","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/56/34/95634/6957324.2.jpg"}
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku. 
reżyseria
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny w roku 1971 dla Bob Maurice
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Zapis jednego z najsłynniejszych wydarzeń ubiegłego wieku - legendarnego koncertu na farmie Bethel w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. W przeważającej mierze są to pokojowo nastawieni hippisi, przeciwnicy wojny w Wietnamie: dzieci-kwiaty, którzy w filmie bez skrępowania pokazują swój swobodny,Zapis jednego z najsłynniejszych wydarzeń ubiegłego wieku - legendarnego koncertu na farmie Bethel w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. W przeważającej mierze są to pokojowo nastawieni hippisi, przeciwnicy wojny w Wietnamie: dzieci-kwiaty, którzy w filmie bez skrępowania pokazują swój swobodny, pacyfistyczny styl życia. Na scenie przewijają się największe osobowości ówczesnego rocka i folku, między innymi: Joe Cocker, Jimi Hendrix, Richie Havens, Santana, Jefferson Airplane oraz The Who. Niemal każdy z ich utworów stanowi coś w rodzaju hymnu pokolenia.

boxoffice
$50 000 000 w USA
budżet
$600 000
studio
Wadleigh-Maurice
tytuł oryg.
Woodstock
inne tytuły
Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki (tytuł video) Polska
Woodstock Polska
Woodstock: 25th Anniversary Edition (tytuł wznowienia) USA
Woodstock, 3 Days of Peace & Music (inny tytuł) USA
Więcej...
Joni Mitchell została zaproszona do wzięcia udziału w festiwalu, jednak nie wystąpiła, gdyż jej menadżer obawiał się, że z powodu wzmożonego ruchu drogowego mogłaby przegapić jej telewizyjny debiut w programie "The Dick Cavett Show". Artystka napisała później piosenkę "Woodstock" w hołdzie festiwalowi.
John Sebastian nie był zaproszony do udziału w festiwalu, ale wystąpił, gdyż paru wykonawców nie dotarło na czas z powodu korków.
Country Joe McDonald nie znajdował się na liście wykonawców podczas drugiego dnia festiwalu. Gdy jednak wielu wykonawców nie dojechało na czas, zmuszono go do występu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Obejrzałem i żałuję, że nie urodziłem się w tamtych czasach i to w USA

  kryst007 ocenił(a) film na 9

  Aż 3,5 h koncertu, a ja nadal miałem ochotę na te dni pokoju i muzyki. Tamtej młodzieży należą się wielkie słowa uznania za ich odwagę - mieli gdzieś prawo i robili co im się żywnie podoba bez żadnego wstydu, palili marihuanę, pływali grupami nago i ... więcej

 • 10/10

  Normaden ocenił(a) film na 10

  Wspaniały dokument, niepowtarzalny. Niepowtarzalny był Woodstock i niepowtarzalny jest to film. Chciałbym się przenieść choć na chwilę do tamtych czasów i poczuć ten swobodny i pacyfistyczny styl życia dzieci-kwiatów. Świetna Janis Joplin, Santana i Jimi Hendrix. Wszyscy byli cudowni. Polecam. Fan rocka musi to ... więcej

 • Wzorowy dokument... i genialny klimat - rzecz bezcenna [10/10]

  Maskaradore_ ocenił(a) film na 10

  Prawie 4 godzinny zapis kultowego koncertu. Perfekcyjny technicznie. W miarę obiektywny (jest pokazanych kilka złych cech koncertu). Trochę za dużo muzyki a za mało Woodstocku, ale to rzecz gustu.

 • Właśnie tak powinien wyglądać dokument muzyczny. Film po prostu bez słabych punktów.

  brtko ocenił(a) film na 9

  Znacie coś podobnego? W klimacie tamtych lat, charakterystyczne ujęcia kamery z podzieleniem ekranu na części, wywiady z uczestnikami festiwalu/artystami.. ??

 • Jimmy Hendrix - kozak!

  LeoMessi86

  Niesamowity dał koncert.

  1