Film

1970 3 godz. 4 min.
8,1 2 320
ocen
8,1 10 2320
4 135
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"95634","linkUrl":"/film/Woodstock-1970-95634","alt":"Woodstock","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/56/34/95634/6957324.2.jpg"}
Dokument opowiadający o legendarnym festiwalu Woodstock, który odbył się w 1969 roku.  Więcej Mniej
Woodstock zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film dostał nagrodę Oscar oraz 3 nominacje
Oscar Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny w roku 1971 dla Bob Maurice
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Zapis jednego z najsłynniejszych wydarzeń ubiegłego wieku - legendarnego koncertu na farmie Bethel w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. W przeważającej mierze są to pokojowo nastawieni hippisi, przeciwnicy wojny w Wietnamie: dzieci-kwiaty, którzy w filmie bez skrępowania pokazują swój swobodny,Zapis jednego z najsłynniejszych wydarzeń ubiegłego wieku - legendarnego koncertu na farmie Bethel w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. W przeważającej mierze są to pokojowo nastawieni hippisi, przeciwnicy wojny w Wietnamie: dzieci-kwiaty, którzy w filmie bez skrępowania pokazują swój swobodny, pacyfistyczny styl życia. Na scenie przewijają się największe osobowości ówczesnego rocka i folku, między innymi: Joe Cocker, Jimi Hendrix, Richie Havens, Santana, Jefferson Airplane oraz The Who. Niemal każdy z ich utworów stanowi coś w rodzaju hymnu pokolenia.

boxoffice
$50 000 000 w USA
budżet
$600 000
studio
Wadleigh-Maurice
data produkcji
1970
tytuł oryg.
Woodstock
inne tytuły
Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki (tytuł video) Polska
Woodstock Polska
Woodstock: 25th Anniversary Edition (tytuł wznowienia) USA
Woodstock, 3 Days of Peace & Music (inny tytuł) USA
Więcej...
Joni Mitchell została zaproszona do wzięcia udziału w festiwalu, jednak nie wystąpiła, gdyż jej menadżer obawiał się, że z powodu wzmożonego ruchu drogowego mogłaby przegapić jej telewizyjny debiut w programie "The Dick Cavett Show". Artystka napisała później piosenkę "Woodstock" w hołdzie festiwalowi.
John Sebastian nie był zaproszony do udziału w festiwalu, ale wystąpił, gdyż paru wykonawców nie dotarło na czas z powodu korków.
Country Joe McDonald nie znajdował się na liście wykonawców podczas drugiego dnia festiwalu. Gdy jednak wielu wykonawców nie dojechało na czas, zmuszono go do występu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych