PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231725}
7,1 194 655
ocen
7,1 10 1 194655
7,5 34
oceny krytyków
Wszyscy jesteśmy Chrystusami
powrót do forum filmu Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Ciężki film

ocenił(a) film na 8

Wzbudził we mnie tak ogromne emocje, bo alkoholizm przedstawiony w filmie, (to jak alkoholik prócz siebie rani najbardziej swoich najbliższych) to tak na prawdę obraz dzieciństwa może, wielu Polaków. Po obejrzeniu filmu miałam już cały dzień z głowy, dosłownie. Film jest tak ciężki, że cholernie ciężko jest dotrwać do końca. Ale warto.
Obsada świetna, genialny Chyra, Kondrat klasa sama w sobie.

ocenił(a) film na 9
carreyowa

Warto dodać, że w filmie problem alkoholizmu dotyczy człowieka na wysokim poziomie intelektualnym. Zapewne też wrażliwego. Nie chcę szufladkować ale ktoś taki nigdy nie pogodzi się z tym jak nisko upadł. W rodzinach takich każdy wie jakie są dobre wzorce rodzinne i nie potrafi zaadoptować się emocjonalnie do traumatycznej sytuacji.

użytkownik usunięty
Oskar_z_ulicy_Sezamkowej

Polecam rzadko grany w TV "Żółty szalik", świetna rola Gajosa...

ocenił(a) film na 3
carreyowa

A ja pozwolę się nie zgodzić. Czegoś ewidentnie zabrakło.
Okej, temat alkoholizmu został wiernie przedstawiony, ale nie bardzo skupili się na tym
jak skutecznie z niego wychodzić, jak wyglądało
życie Adama w czasie, kiedy NIE pił, ponoć te 7 lat. A to jest bardzo istotne, w całej sprawie.
Twój ojciec zapewne nie miał takich przerw.

Podsumowując jako pokazanie całego zła nałogu - super. Do połowy filmu byłoby idealnie,
ale ta monotonia dłuży się i dłuży. Znikąd wsparcia.
Po co w ogóle taki film, żeby poużalać się nad sobą? Żeby pokazać jak bardzo człowiek może się stoczyć na samo dno?

Jeśli doświadczylibyście patologii w domu (np bicia) to chcielibyście przez 100 minut
oglądać jak ktoś na okrągło bije swoją rodzinę
i dopiero w kilku ostatnich minutach zobaczyć chwile refleksji? Też podobałby się wam taki film?

ocenił(a) film na 8
JuniorCapone

To jest bardzo przemyślane studium alkoholizmu.
Wypisywanie swoich uwag, bez znajomości tematu, jest tylko czczym gadaniem.
Film doskonałe pokazuje beznadzieję tej sytuacji. Wiele zmarnowanych okazji do wyjścia z nałogu, różne oblicza bólu bliskich. Jak każdy film Koterskiego jest długi i wnikliwy. Daje do myślenia. Nie cacka się.
Podanie łatwej recepty, szast prast i po nałogu, byłoby nieprawdą, sztucznym picowaniem.
Alkoholizm w Polsce zniszczył tak wiele rodzin i nadal niszczy.
Tu nie ma mocnych.

ocenił(a) film na 3
miki4you

Witam, niestety ale chyba oglądaliśmy dwa różne filmy.
Nie chce mi się już rozpisywać, ale pomijając to jakie przesłanie niósł ten film,
momentami był zatrważająco nudny i przewidywalny.

To po prostu słaby materiał na film pełnometrażowy. I tyle, dziękuję.

carreyowa

DDRPiD - Dorosłe Dzieci Rodzin Patologicznych i Dysfunkcyjnych. DDA za dużą styczność z alkoholem w swoich życiach mają! Miejcie zdrowe wątroby i nieuszkodźcie sobie mózgów! Na alkoholizm jest renta na stałe dożywotnia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones