PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757223}

Wszystkie nieprzespane noce

All These Sleepless Nights
5,5 15 650
ocen
5,5 10 1 15650
6,3 32
oceny krytyków
Wszystkie nieprzespane noce
powrót do forum filmu Wszystkie nieprzespane noce

Takie mam trochę wrażenie, chociaż tutaj te "dzieciaki" są trochę starsze. Dużo gadania, imprezowania, picia, ćpania - rozumiem, że reżyser starał się pokazać pierwsze miłosne porażki, kolejne zauroczenia/zakochania, ale dlaczego w taki pretensjonalny sposób? Film o Bananach i ludziach pokroju "Zawód Syn", którzy mają taaaaakie trudne życie. Końcówka ciekawa, bo była to jakaś odskocznia od "fabuły".

Jachu95

a nie uważasz, że takie "banany" są właśnie tak zblazowani? przez to, że mają wszystko "podane na talerzu" nie wiedzą co ze sobą zrobić.
no ale wiadomo, gusta są róże :) według mnie film warty obejrzenia

ocenił(a) film na 3
JohnValentine

Fajnie napisane, jakby się nad tym zastanowić masz dużo racji :)

ocenił(a) film na 2
Jachu95

Przynajmniej Larry Clark nie starał się wciskać w usta bohaterów sentencji nieudolnego Coelho. Ja rozumiem, że scenariusz był szkicowy i było dużo improwizacji, ale to zatrudnia się wtedy taką ekipę, która ma tę wewnętrzną iskrę i werwę błyskotliwego mówcy, tymczasem mieliśmy dukanie jakichś truizmów w wydumanej formie przeplatanej pląsami zagubionego protagonisty. Film był sztuczny do granic możliwości. Do tego aktorzy zachowywali się na tych domówkowych posiadówkach jakby byli heroinistami, a nie pasjonatami kokainy i kryształów czy co oni tam wężowali. Blaza. Nie wiem czy rzeczywiście tak wyglądają banany z warszawki, ale jeśli tak, to dzięki Ci o losie, że mieszkam we względnie normalnym mieście, gdzie ludzka inteligencja jest różnego kalibru, ale idzie się z nimi porozumieć i porozmawiać na poziomie.

Jeśli film miał na celu irytować i wzbudzać mix zażenowanie&politowanie to wtedy daje mocną dyszkę. Swoją drogą dzieło samo się gdzieś autokomentuje, w którejś minucie padają celne słowa "co za żenada"

ocenił(a) film na 8
Vanillia

wiesz, ten film przedstawia część pokolenia, które właśnie takie jest. Aktorzy grali samych siebie. Nie wszyscy dążą do pracy w korpo i tyrania o kilkanaście godzin dziennie :)

ocenił(a) film na 2
markiz_85

Wiem, sama do tego nie dążę, a wręcz jestem po drugiej stronie barykady. Chodzi mi tylko o to, że skoro grali samych siebie to dlaczego było to na wskroś sztuczne, to już w programie Rolnik Szuka Drugiej Połówki czy czegoś tam można doszukać się więcej "prawdziwości". Tragicznie się na to patrzyło, tragicznie się tego słuchało. Jedyny plus to jak na moje soundtrack. Może w formie dokumentu by to wyszło o niebo lepiej, bez całej tej pseudo ramki złożonej z fragmenty historii i dokładanie scen, które ewidentnie miały na celu dopisanie do tego jakiejś ckliwej głębi. Ja rozumiem poszukiwać, być zagubionym etc. teoretycznie mogłabym z łatwością się identyfikować, a o żadnej projekcji nie było mowy w tak przerysowanym świecie.

ocenił(a) film na 3
Vanillia

@Vanillia, lepiej bym mojej opinii nie ubrał w słowa. Tak fatalnej narracji w filmie dawno nie widziałem. W miejscach akcji i fabule co chwila się gubiłem. Pretensjonalny bełkot bohaterów, blaza na imprezach i co chwila te szlugi w mordzie. Przez chwile nawet myślałem, że to tymi fajkami tak się upierdalają, że ciągną te brednie. Niby dokument, niby fabuła, a wyszła mdła mamałyga.

Nie można tutaj szukać podobieństw do "Kids" czy porównywać tych dwoch filmów. "Wszystkie nieprzespane noce" niestety nie dorasta do pięt żadnemu z filmów Larrego Clarka.

Vanillia

w punkt

ocenił(a) film na 8
Jachu95

Osobiście, "Wszystkie Nieprzespane Noce" przypomina film "The Dreamers". Od tak, gdy pojawiła się postać dziewczyny i dwóch chłopaków momentalnie sobie skojarzyłam z tamtym filmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones