Uncle Frank

1 godz. 35 min.
6,9 1 692
oceny
6,9 10 1692
890
chce zobaczyć
5,9 8
ocen krytyków
{"rate":5.875,"count":8}
{"type":"film","id":847877,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Uncle+Frank-2020-847877/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wujek Frank
 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

  A homofobia ma w tym zakresie szczególne zasługi, podobne do rasizmu. To film, który w prosty, bezpośredni sposób pokazuje, jak brak wiedzy, stereotypy i durnoty wygadywane przez kościół niszczą ludzi. Akcja filmu dzieje się w latach 70-tych XX wieku. Niestety w Polsce to dzieje się nadal, a obecnie ze zdwojoną siłą. Czas z tym skończyć.

 • Agatonik Jest gdzieś dostępny ten film?? :)

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

  Andy_Dufrense Tak. Festiwal Nowe Horyzonty online

 • maciekb80 ocenił(a) ten film na: 6

  Andy_Dufrense Od dzisiaj jest dostępny na ekino

 • Taio ocenił(a) ten film na: 7

  maciekb80 Dostępny na Amazon Prime Video z polskimi napisami. Całkiem niezły film, ale końcówka tradycyjnie amerykańska i przesłodzona. Kolejna świetna rola Paula Bettany'ego, natomiast młoda Sophia Lillis jest tylko tłem tej historii. Jeśli ktoś nie jest homofobem to mogę polecić.

 • andre_2000 ocenił(a) ten film na: 6

  Taio Zgadzam się, końcówka obniża ocenę - zbyt amerykańska.

 • Agatonik niestety w Polsce przy obecnej partii to nigdy się nie skończy... będzie nagonka i średniowiecze

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

  shinshokuu666 Najwyższy czas ich pożegnać! Na zawsze

 • Agatonik Kościół już ledwo dycha...przez swoje sianie nienawiści,materializm i inne sprawy które ma na sumieniu traci wiernych w przyszłości niewiele zostanie z naszej wiary,nigdy bym w przeszłości nie pomyślał że kościół,zarżenie wiarę katolicką ale tak to dokładnie obecnie wygląda.Jestem wierzący tak byłem wychowany ale mam blokadę przed pójściem do kościoła bo odkąd skończyłem pewien wiek i zacząłem sensownie i samodzielnie myśleć,kościół źle mi się kojarzy,na pewno nie z wiarą w której byłem wychowany że trzeba szanować,kochać itd..

 • Agatonik ocenił(a) ten film na: 8

  dominik1980 Właśnie przeczytałam książkę Gomora: Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele. Polecam. Wreszcie ukazała się książka, która z pełną szczerością opowiada o tym, czym jest kościół w Polsce. Ogrom zepsucia moralnego w tej instytucji przebija chyba największe mafie. I ci ludzie mają czelność mówić nam, jak mamy żyć? Pouczać? Piętnować społeczność LGBT+? Wszystkie grzechy są po ich stronie. Wszystkie 7 grzechów głównych jest realizowane przez nich z pełną starannością. Ta szkodliwa, kłamliwa, pełna hipokryzji organizacja powinna zniknąć z powierzchni ziemi, bo niszczy psychicznie, emocjonalnie, moralnie. To lektura obowiązkowa. Wiem, że nie przeczytają jej ci, co powinni. a powinni ci, dla których religia stała się substytutem rozumu (określenie zaczerpnięte z książki - niezwykle trafne). A tak na marginesie - miliardy ludzi są bardziej święte, prawe od JP2.