Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:17

Zobacz Wyścig o życie zwiastun

Film

The Great Alaskan Race

2019 1 godz. 27 min.
5,8 189
ocen
5,8 10 189
205
chce zobaczyć
{"id":"802610","linkUrl":"/film/Wy%C5%9Bcig+o+%C5%BCycie-2019-802610","alt":"Wyścig o życie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/26/10/802610/7930477.2.jpg"}
Dwudziestu śmiałków decyduje się dowieść lekarstwa do Nome, w którym panuje epidemia błonicy. Wśród poganiaczy znajduje się ówczesna sława miasta, Leonhard Seppala, a jego przewodnikiem jest pies Togo.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Wyścig o życie
Wyścig o życie (2019) Zwiastun nr 1 (polski) 2:17
Wyścig o życie
Wyścig o życie (2019) Zwiastun nr 1 2:29
Wyścig o życie | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2019 | Film Styczeń 1925 roku. W skutej lodem osadzie Nome na Alasce niespodziewanie wybucha epidemia błonicy. Panujące warunki pogodowe uniemożliwiają dostarczenie drogą powietrzną lub morską surowicy, która powstrzymałaby rozwój choroby. Jedyna nadzieja w właścicielach psich zaprzęgów i ich podopiecznych, w tym Leonharda Seppali ([person=307954]Brian Presley[/person]) i jego wiernego psa Togo. Liczy się każda godzina, zaś przed nimi do pokonania blisko tysiąc kilometrów lodowatej pustyni przy ostrym wietrze i temperaturze sięgającej -40 stopni Celsjusza. Czy mimo ekstremalnych warunków ratunek przyjedzie na czas? Stawką jest życie mieszkańców miasteczka.

Styczeń 1925 roku. W skutej lodem osadzie Nome na Alasce niespodziewanie wybucha epidemia błonicy. Panujące warunki pogodowe uniemożliwiają dostarczenie drogą powietrzną lub morską surowicy, która powstrzymałaby rozwój choroby. Jedyna nadzieja w właścicielach psich zaprzęgów i ich podopiecznych, w tym Leonharda Seppali (Brian Presley) iStyczeń 1925 roku. W skutej lodem osadzie Nome na Alasce niespodziewanie wybucha epidemia błonicy. Panujące warunki pogodowe uniemożliwiają dostarczenie drogą powietrzną lub morską surowicy, która powstrzymałaby rozwój choroby. Jedyna nadzieja w właścicielach psich zaprzęgów i ich podopiecznych, w tym Leonharda Seppali (Brian Presley) i jego wiernego psa Togo. Liczy się każda godzina, zaś przed nimi do pokonania blisko tysiąc kilometrów lodowatej pustyni przy ostrym wietrze i temperaturze sięgającej -40 stopni Celsjusza. Czy mimo ekstremalnych warunków ratunek przyjedzie na czas? Stawką jest życie mieszkańców miasteczka.

data produkcji
2019
tytuł oryg.
The Great Alaskan Race
inne tytuły
Wyścig o życie Polska
The Great Race (tytuł roboczy) Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu były kręcone w Silverton (Kolorado, USA).
Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w marcu 2017 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bardzo nędzny film

  Leszy2 ocenił(a) film na 2

  W 2019 dostaliśmy 2 filmy na jeden temat czyli o słynnym transporcie lekarstwa na błonnicę podczas epidemii na Alasce w 1925: Jeden bardzo dobry, pt "Togo" z Williamem Dafoe w roli głównej. Piękna historia o psie i jego słynnym wyczynie okraszona pięknymi widokami. Oraz tę nędzną podróbę, traktującą ... więcej

  • Epidemia błonicy w Nome 1925

   joka_2

   Chyba nawet na okładce książki "Okrutny szlak" (która to właśnie opisuje cały przebieg wydarzeń w Nome i próbach dostarczenia surowicy) jest mowa o zekranizowaniu książki także osobiście bardzo się cieszę , bo jest to hołd dla dzielnych maszerów i jeszcze dzielniejszych psów.