Film

Balto

1995 1 godz. 14 min.
7,6 10 375
ocen
7,6 10 1 10375
2 505
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"4038","linkUrl":"/film/Przygody+psa+Balto-1995-4038","alt":"Przygody psa Balto","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/40/38/4038/6924480.2.jpg"}
Rok 1925. Bezpański pies, odtrącony przez ludzi, jak i zwierzęta, decyduje się dowieźć lekarstwa do miasta Nome, w którym panuje epidemia dyfterytu. Ponadto wilczur rywalizuje z liderem zaprzęgu Steelem o względy suczki Jenny.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Oparty luźno na autentycznych wydarzeniach film opowiada historię Balto, bezpańskiego psa rasy husky, który w połowie jest wilkiem i jako takiego mieszańca odtrącają go zarówno ludzie, jak i przedstawiciele swojego gatunku. Balto nawiązuje kilka przyjaźni, z gęsią Borisem i dwoma niedźwiedziami polarnymi Mukiem i Lukiem, ale jestOparty luźno na autentycznych wydarzeniach film opowiada historię Balto, bezpańskiego psa rasy husky, który w połowie jest wilkiem i jako takiego mieszańca odtrącają go zarówno ludzie, jak i przedstawiciele swojego gatunku. Balto nawiązuje kilka przyjaźni, z gęsią Borisem i dwoma niedźwiedziami polarnymi Mukiem i Lukiem, ale jest szczególnie zwalczany przez przywódcę psiej sfory Steela, z którym rywalizuje o względy pięknej suczki Jenny. Pewnego dnia nawałnica śnieżna odcina od świata wioskę Nome na Alasce, gdzie potrzebne są lekarstwa na zwalczenie epidemii dyfterytu. Kiedy psi zaprzęg, dostarczający antytoksynę grzęźnie w śniegu, Balto staje się jedyną deską ratunku dla mieszkańców wioski.

boxoffice
$11 348 324 w USA
na podstawie
Cliff Ruby (materiały do scenariusza, historia) / Elana Lesser (materiały do scenariusza, historia)
studio
Amblimation / Amblin Entertainment / Universal Pictures
inne tytuły
Brendan Fraser miał użyczyć głosu Steele'owi, złemu psu, jednak po nagraniach twórcy zrezygnowali z usług aktora.
Na początku, kiedy Dixie gratuluje Steel'owi zwycięstwa, jej usta się nie poruszają.
Kiedy Jenna mówi: "O rety. Twoja propozycja jest... bardzo kusząca", jej usta nie poruszają się.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mija 90 rocznica

  adidos09

  Dziś dokładnie o 15:25 (naszego czasu) mija rocznica pokonania ostatniego odcinka szlaku do Nome (5:25 ich czasu). Ostatni z 20 mężczyzn Gunnar Kassen dostarczył lekarzowi surowicę, Liderem zaprzęgu Gunnara był pies Balto. Zaprzęg poganiacza składał się z 9 psów. Szlak został pokonany w niecałe 6 ... więcej

 • Bardzo dobry.

  Fireghost ocenił(a) film na 8

  Poruszający, zabawny, pouczający i po prostu wciągający. Wszystko to co powinien mieć jakościowy film animowany. Polecam, a historia po prostu świetna.

  5
  • Jeden z filmów z mojego dzieciństwa

   Bilet95 ocenił(a) film na 8

   Film mi się bardzo podobał. Aczkolwiek mimo wszystko odczuwałem brak dubbingu oraz epilogu w filmie.

   6
   • Historia animacji w wytwórni UNIVERSAL

    FanUniversal ocenił(a) film na 8

    W 1927 roku w UNIVERSAL pracował Walt Disney i wymyślił w tej wytwórni Królika Oswalda, w 1929 roku producentem kreskówek zaczął być Walter Lantz, w 1986 roku Don Bluth wyreżyserował "Amerykańską Opowieść", w 1995 cały "Balto" i w 2000 roku film aktorsko-animowany "Rocky i łoś ... więcej

   • Wzór na Disneya w Universal

    Grobir001 ocenił(a) film na 7

    wzór na Disneya w Universal już był w latach 20-tych odkąd pojawiła się postać "Oswald the lucky rabbit" a postać "Andy panda" z 1948 roku została upodobniona do Myszki Miki :)

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.