PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565372}

Wyśnione miłości

Les amours imaginaires
7,3 53 170
ocen
7,3 10 1 53170
6,8 29
ocen krytyków
Wyśnione miłości
powrót do forum filmu Wyśnione miłości

Ścieżka dźwiękowa

ocenił(a) film na 10

Temat ten zakładam generalnie z prośbą w moim i pewno innych też imieniu o OST z filmu,
ale aby nie dublować w przyszłości tematów sugeruję, aby tutaj też DYSKUTOWAĆ /
komentować dobór utworów. ;-)

Czy ktoś wie, gdzie mogę ściągnąć OST z filmu, albo przynajmniej znaleźć listę wszystkich
utworów? Jeśli nie, to może przynajmniej ktoś zna tytuł i artystę piosenki lecącej w tle w
trakcie bójki Marie i Francisa, gdy ta postanawia wyjechać z domku ciotki Nicolasa.
Piosenka jest bardzo nastrojowa, hipnotyzująca wręcz w mojej opinii...

Jak dla mnie ścieżka była świetna, nic bym nie zmienił, wszystkie utwory świetnie wpisywały
się w daną sytuację, tylko dodawały nastrojowości danym scenom, naprawdę, OST to
kolejny z wielkich plusów i zalet filmu...

ocenił(a) film na 7
Arno

Ścieżka dźwiękowa do filmu faktycznie jest świetna. A przedstawia się następująco:

1. Dalida - Bang Bang
2. House of Pain - Jump Around
3. The Knife - Pass this on
4. Sting - Every Breath You Take
5. Fever Ray - Keep the streets Empty For Me
6. Indochine - 3ème Sexe
7. Comet Gain - Love Without Lies
8. Bach - Suite No.1
9. Bach - Suite No.3
10. Wagner - Parsifal: Prelude to act 1

ocenił(a) film na 10
Maka_2

No właśnie przed sekundą znalazłem kanał na youtubie ze wszystkimi piosenkami z filmu, jakby ktoś chciał. ;)

A piosenka ze sceny bójki o której mówiłem to nr 5. Fever Ray - "Keep The Streets Empty For Me"; a tu sama scena : http://www.youtube.com/watch?v=9pZMCagWOqc&feature=related

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ścieżki dźwiękowej...i nie tylko (ale to już w innych tematach). :P

ocenił(a) film na 10
Maka_2

To ja jeszcze dorzucę do listy :

11. Renée Martel - Viens changer ma vie
12. Vive la Fête - Exactement
13. Isabelle Pierre - Le temps est bon

ocenił(a) film na 10
Arno

To ja teraz podaję utwory w kolejności ich występowania :

1. Isabelle Pierre - Le temps est bon [Marie i Francis witają się z Nicolasem na ich pierwszym wspólnym spotkaniu.]
2. Dalida - Bang Bang [1. Marie i Francis zmierzają na drugie spotkanie z Nicolasem w kawiarnii. 2. Francis i Marie zmierzają na imprezę urodzinową Nicolasa. 3. NAPISY KOŃCOWE]
3. Johann Sebastian Bach - Suite No.1 [1. Marie kocha się z mężczyzną. /czerwone tło/ 2. Francis kocha się z mężczyzną. /niebieskie tło/]
4. Johann Sebastian Bach - Suite No.3 [1. Francis kocha się z mężczyzną. /zielone tło/ 2. Marie kocha się z mężczyzną. /żółte tło/]
5. House of Pain - Jump Around [Marie i Francis wchodzą na imprezę w domu Nicolasa. Rozmawiają o prezentach.]
6. Vive la Fête - Exactement [Nicolas podchodzi do Marie i o mało nie dochodzi do pocałunku. 3 dziewczyny mierzą ją wzrokiem. Marie przegląda się w lustrze i krzyczy "Idiotka!"]
7. The Knife - Pass This On [Francis i Marie rozmawiają, obserwując jak Nicolas tańczy z Desiree.]
8. Renée Martel - Viens changer ma vie [Francis kończy to w czym przerwała mu matka Nicolasa. ;) We trójkę jadą na wieś na weekend.]
9. Fever Ray - Keep the streets Empty For Me [Marie decyduje, że wyjeżdża. Mocuje się z walizką, potem dochodzi między nią a Francisem do bójki, Nicolas obserwuje wszystko z boku. Nicolas mówi im, że wraca do miasta.]
10. Wagner - Parsifal: Prelude (Act 1) [Marie pisze list do Nicolasa.]
11. Indochine - 3ème Sexe [ROK PÓŹNIEJ. Nicolas wchodzi na imprezę i próbuje porozmawiać z Francisem i Marie.]
12. Comet Gain - Love Without Lies [Marie i Francis zauważają nowego chłopaka, ten puszcza im oczko.]

Jako bonus można dorzucić Sting - Every Breath You Take, które na wsi śpiewał Nicolas. No i to (niestety?) byłoby wszystko. ;)

Arno

Scena z piosenką The Knife - Pass This On genialna wręcz. Według mnie najlepsza z całego filmu ;)

ocenił(a) film na 8
asziii

Zgadzam się, najlepsza scena z całego filmu :)))
Wg. mnie za dużo w tym filmie było Dalida - Band Bang... ogólnie soundtrack ok.. czuje się klimat Francji, mimo że film kanadyjski.

ocenił(a) film na 10
asziii

Dokładnie, scena na imprezie z kawałkiem "Pass this on" jest obłędna, w tym najlepszy dialog filmu... Generalnie muzyka jest idealnie dobrana i wręcz hipnotyzująca, a według mnie ."Bang Bang" wysuwa się na czoło.

ocenił(a) film na 10
Arno

dziexxx arno za dokładne info:)

Maka_2

trójke usłyszałam najpierw w Sponsoringu, rewelacyjny kawałek, obejrzałam "Wyśnione miłości" tylko z powodu tej piosenki, byłam ciekawa w jakiej scenie jej użyją. Ale po seansie, dosłownie non stop słucham dwunastki z pierwszej listy Arno (Vive la Fete) to jest dopiero rewelacyjny kawałek. Oprócz tego Fever ray. Świetny soundtrack, nadrabia za mniej świetny scenariusz.

Arno

Witam Was wszystkich. Dla mnie film też super. Muzyka również. Mam już w swojej dyskografii wszystkie w/w utwory. Mogę przesłać na maila. Dla mnie No 1 to The Knife-"Pass this on". Pozdrawiam Was. Jeremiasz

ocenił(a) film na 5
jeremiasz_filmweb

jeżeli nadal możesz to podaję maila lukasz165@vp.pl

ocenił(a) film na 8
lucan

ja też się podpinam: magdaw1993@gmail.com

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones