PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565372}

Wyśnione miłości

Les amours imaginaires
7,3 53 174
oceny
7,3 10 1 53174
6,8 29
ocen krytyków
Wyśnione miłości
powrót do forum filmu Wyśnione miłości

Podobno ten reżyser jest kreowany na gwiazdę i odkrycie kina. Może się jeszcze czegoś nauczy, coś przeżyje, zmądrzeje, ale na razie nie widać, żeby miał coś do powiedzenia. Ten film jest zły na każdym poziomie. Aktorsko jest nie do zniesienia. Od strony obrazu mamy dwa światy- w jednym przypadkowe osoby opowiadają o miłości (tzn. paplają bez sensu - co może w życiu ujdzie, ale w kinie już nie) i wtedy kamera robi jakieś dziwne najazdy i odjazdy na planie portretu (nigdy nie widziałam tak głupiego pomysłu), a drugi świat to fabularna opowieść o trójce młodych ludzi, ich emocjach i namiętnościach, opowiedziana w sporej części obrazem i muzyką jak w teledysku. I to chwilami bywa ładne, przyciąga oko, ale co z tego? nie ma w tym nic nowego, świeżego, telewizja, reklamy, magazyny mody karmią nas takimi obrazami na co dzień w niemożliwych do strawienia ilościach. Dialogi głównych bohaterów niewiele się różnią od tej paplaniny, która nas atakuje poza głównym wątkiem, a fabuła niczym nie zaskakuje. Chyba nie mogę usprawiedliwić tego filmu wiekiem reżysera. Młody człowiek ma prawo nie mieć doświadczeń, ale powinien poszukiwać, jakoś się buntować, patrzeć na świat świeżo, a tu widzimy że reżyser łyka i trawi tą papkę rzeczywistości, którą wszyscy jesteśmy karmieni bez żadnej głębszej refleksji. Roman Polański też był kiedyś młody.

ocenił(a) film na 9
na_pohybel

nie pisz, że ten film jest zły, tylko, że Tobie się nie podoba. nie wiem jakim prawem narzucasz innym swoje racje pisząc w ten sposób.

ocenił(a) film na 2
frytazsubwaya

Racja. Co prawda już nie pamiętam tego filmu, ale musiał mi się bardzo nie podobać, skoro chciało mi się napisać. NIe narzucam nikomu swojego zdania. Dałeś 8, wiec masz inne. Sam widzisz, że nie dałam rady nic Ci narzucić. Ale zostaję przy swoim. Uważam, że z tego młodego reżysera nic dobrego nie wyrośnie. :)

na_pohybel

Wiesz co? Ja się z tobą zgadzam, bo dla mnie ten film był fatalnie nudny, miałam go na swojej liście filmów do obejrzenia już od dawna, a ciągle to odwlekałam, no ale skusiła mnie wysoka nota na Filmwebie. Historia sama w sobie wtórna, nudna, miałka, wszystko jakieś takie sztuczne (a miało być ąę gadanie o sztuce, sukienki vintage i zakazana miłość) łącznie z tą grą aktorską "wspaniałego" reżysera, który uwielbia obsadzać samego siebie w głownej roli. Dawno nie byłam tak rozczarowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones