film

Wygrać marzenia

2022
2h 13m
5,6 3 318
ocen
5,6 10 1 3318
3,7 3
oceny krytyków
Snowboardzista, którego karierę przerwała kontuzja, poznaje zdeterminowaną pianistkę, która inspiruje go do realizacji olimpijskich marzeń. Zobacz pełny opis
Wygrać marzenia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Wygrać marzenia
Zwiastun nr 1
Wygrać marzenia
Spot nr 1
nr 1 2022-04-04T11:40:38 https://fwcdn.pl/webv/09/08/60908/60908.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/239/10011539/WD_220401_PROMO_2min_PL_PL_POPR1.vp9.1080p.webm

Maks Rocki (Józef Pawłowski) to międzynarodowa ikona sportu i idol tysięcy kibiców. Znakomity snowboardzista jest królem swojej dyscypliny i pewnie zmierza po złoty medal nadchodzących Igrzysk Olimpijski w Pekinie. Szybkość i ryzyko kocha jednak nie tylko na zaśnieżonym stoku, ale także poza nim. Pełen przebojowości i… pychy, czerpie zMaks Rocki (Józef Pawłowski) to międzynarodowa ikona sportu i idol tysięcy kibiców. Znakomity snowboardzista jest królem swojej dyscypliny i pewnie zmierza po złoty medal nadchodzących Igrzysk Olimpijski w Pekinie. Szybkość i ryzyko kocha jednak nie tylko na zaśnieżonym stoku, ale także poza nim. Pełen przebojowości i… pychy, czerpie z życia pełnymi garściami. Kontrakty sponsorskie, drogie samochody i piękna Julia (Joanna Opozda) – to wszystko znika jednak w ułamku sekundy, gdy Rocki – pod wpływem bezwzględnego menadżera Wiktora Golda (Sławomir Orzechowski) – próbuje pobić światowy rekord prędkości w zjeździe na desce. Doznaje jednak groźnej kontuzji i zamiast do ksiąg rekordów, trafia do szpitala. Gdy wydaje się, że stracił szansę na wyjazd do Pekinu, odwracają się od niego wszyscy – sponsorzy, ukochana i menadżer. Maks zostaje sam z własnymi problemami. Na jego drodze staje niespodziewanie piękna Shu Young (Selina Lo), utalentowana pianistka z Chin, która od zawsze marzy o wygraniu Konkursu Chopinowskiego. Trenująca w romantycznym Budapeszcie miłośniczka talentu Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta jest przeciwieństwem Rockiego: skromna, pokorna i pełna mądrości. To ona pomaga głównemu bohaterowi podjąć kluczową decyzję: by wrócić do korzeni i tam zacząć wszystko od nowa… Rocki wraca więc w rodzinne Tatry, gdzie przygotowuje się do zawodów ostatniej szansy, w których walczyć będzie ze swoim dawnym przyjacielem, a obecnie wielkim rywalem – Antonim „Tonym” Szmitem (Sebastian Fabijański). W spełnieniu olimpijskich marzeń głównemu bohaterowi pomaga jego mama Maria (Małgorzata Kożuchowska), a także dawny kolega ze szkoły, Janek (Piotr Bondyra) z rodziną. W tle jest skomplikowana i pełna tajemnic relacja z Józefem (Mirosław Baka), ojcem i pierwszym trenerem Maksa, który co prawda godzi się pomóc mu w przygotowaniach, ale trenuje go w niezwykle specyficzny sposób. Wszystko po to, aby Maks mógł spełnić swoje marzenie i pojechać na Igrzyska Olimpijskie.

studio
Timing Entertainment (produkcja) / O'Yes Production (koprodukcja) / Polsat (koprodukcja)
tytuł oryg.
Wygrać marzenia
inne tytuły
Film nakręcono w Białce Tatrzańskiej, Zakopanem, Warszawie, Tomaszowie Mazowieckim, Tarczynie (Polska) i Budapeszcie (Węgry).
Okres zdjęciowy trwał od października 2021 do lutego 2022.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wiadomo nie jest to film, jakiś wybitny. Ale miło się go ogląda. Przede wszystkim piękne widoki górskie dla oka ;) Taki odmóżdżacz.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

dno

ocenił(a) film na 1

dno

Zdziwienie

ocenił(a) film na 1

Chyba jedynym wytłumaczeniem na to, że film znalazł się dystrybucji, byłoby to, że został zamówiony, a produkcja sfinansowana przez Złote Węże.

Fabuła nie byłaby zła, widoki piękne. Niestety niesamowicie przeszkadza załamująca gra aktorska na poziomie szkolnego przedstawienia, a to dziwne, bo obsada raczej sprawdzona, niektóre sceny chyba nie widziały scenariusza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones