Wyklęty (2017)

plakat - Wyklęty (2017)

opisy filmu

(3)
  • "Wyklęty" to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.

  • Druga połowa lat 40. Członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego walczą z władzą ludową o kształt Polski. Pomimo przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez NKWD, nie poddają się. Główny bohater inspirowany jest historyczną postacią J. Franczaka. To filmowy everyman, opowiadający los bohatera zbiorowego: Żołnierzy Wyklętych.

  • Polska, druga połowa lat 40. XX wieku. W kierownictwie Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego zapada decyzja o tym, by wszelkimi sposobami zlikwidować oddziały walczące w lesie. Członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego zacięcie walczą z komunistycznym reżimem. Torturowany przez funkcjonariuszy UB główny bohater, Lolo, zostaje odbity z rąk oprawców. Podczas wiejskiego wesela poznaje Bronkę. Młodzi zakochują się w sobie i w nieludzkich czasach próbują znaleźć trochę normalności. Terror we wsi nasila się...