PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188708}

Wzgórza mają oczy

The Hills Have Eyes
5,9 80 162
oceny
5,9 10 1 80162
6,1 9
ocen krytyków
Wzgórza mają oczy
powrót do forum filmu Wzgórza mają oczy

Słyszałem już różne opinie na temat tego i innych filmów w podobnym stylu, ale z reguły po obejrzeniu ich wychodziłem z założenia, że nie był straszny, tylko po prostu obrzydliwy i ciężko strawny. Czy tak samo jest w przypadku tego filmu, czy rzeczywiście można się przestraszyć? Proszę o odpowiedź.

ocenił(a) film na 2
go_frag_yourself

Odpowiadam: film nie jest straszny tylko obrzydliwy i baaaaaaaaaaardzo naciągany.
Tak naprawdę zaczyna się coś dziać w 50 minucie (początek= nuda, ale chyba wolę tą nudę niż to co się dzieje później). A postać tatuśka ratującego swoje dziecko to paraodia parodia i jeszcze raz parodia!

ocenił(a) film na 7
bezcenna

Aha, czyli dokładnie taki, jak się spodziewałem :D Ale mimo wszystko obejrzę, tak z ciekawości. Poza tym całkiem mi przypadają do gustu takie filmy... Można trochę odreagować po ciężkim dniu, zwłaszcza, że przeważnie takie filmy nie wymagają zbytniego myślenia :)
Dziękuję za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 2
go_frag_yourself

Zobacz i napisz jakie wrażenia. A to prawda że film nie wymaga zbytniego myślenia.;]]]

ocenił(a) film na 7
bezcenna

Odpowiedź ekspresowa, jazda!
Od czasu kiedy napisałem tego posta obejrzałem mnóóóóstwo horrorów, i muszę stwierdzić, ze Wzgórza są całkiem okay ;) Jestem fanem gore'u, i choć uważam, że w tym filmie poziom flaków i posoki jest zdecydowanie niższy niż się spodziewałem, muszę przyznać, że byłem zszokowany. Niesamowity poziom przemocy, to co się dzieje na ekranie jest po prostu chore (w dobry sposób). A tatuś jest świetny, kibicowałem mu od samego początku i uważam, że świetnie się spisał :D Można śmiało nazwać jego postać parodią, i wcale nie będzie to uwłaczało reżyserowi. Nie ma co patrzeć na takie filmy przez pryzmat polotu, w ogóle nie należy ich porównywać do filmów, powiedzmy, 'ambitnych', choć według mnie Aja bardzo dobrze sobie poradził i faktycznie można określić go mianem ambitnego. Oczywiście, w innych kategoriach, niż byśmy ocenili na przykład Lśnienie czy inne horrory 'z górnej półki'. ;)
Pozdrawiam, i przepraszam za opieszałość :D

ocenił(a) film na 8
go_frag_yourself

straszny nie straszny, film trzyma w napięciu i jest zajebisy!!!

ocenił(a) film na 5
adam_filmomaniak

dobry film,własnie obejrzałem na odmułke idealny :>

ocenił(a) film na 1
go_frag_yourself

nie wiem jak inni, ale ja oglądałam ten film pare lat temu i całe dwie godziny (albo ile ten film tam trwa) płakałam ze śmiechu!!!! Najlepsza komedia jaką w życiu widziałam! Na żadnej komedii nie uśmiałam się jak na tym horrorze!!! A więc jako horro- totalne dno, jako komedia- bomba! ps. najlepsze były okulary!!!! :D

ocenił(a) film na 5
gigija

e tam przesadzasz, nie był taki zły jako horror. tylko duzo tych scen gore, fakt. Za pare godzinek odpale dwojke, tylko ze tak na sucho tego obczajac nie moge, trza miec co przybuchac przy takich odmóżdzaczach :>

ocenił(a) film na 1
gigija

dzięki gigija, mogę przekopiować Twój komentarz bo myślę dokładnie tak samo. oglądając w kilka osób nie mogliśmy powstrzymać śmiechu - wspaniała komedia ^^. szkoda tylko środków wydanych na produkcję, chociaż myślę, że jakość pojawiającej się w filmie krwi świadczy o jej cenie, więc może nie było tak drogo ;p

gigija

nie wiem jak można było się śmiac na tym filmie. Może jak leci komedia to się boisz? Dla mnie film był dobry trzymajacy w napieciu i takie kino jesli chodzi o horrory lubie- WMO 2 już nie co gorsza częśc.

ocenił(a) film na 1
Bety27

a ja nie wiem jak można stwierdzić że ten film jest dobry. Był beznadziejny, i tak absurdalny, że aż głowa boli. Poza tym odgapiony od wielu innych jakie wcześniej powstały. No i sytuacja z tymi wspomnianymi już przeze mnie okularami. Ja nie wiem czy reżyser naprawdę chciał zrobić komedię czy co, ale no naprawdę szkoda że jeszcze walec w tym filmie po tym kolesiu nie przejechał a okulary byłyby całe. Może miał jakieś specjalne tytanowe? Hmm nie wiem. Ale po prostu wszystkie sceny były tak idiotyczne że po prostu z kumpelą jak to oglądałayśmy ryłyśmy ze śmiechu, nic tam nie było trzymającego w napięciu, po prostu każda kolejna scena coraz bardziej mnie rozśmieszała swoją absurdalnością.

użytkownik usunięty
gigija

"Poza tym odgapiony od wielu innych jakie wcześniej powstały" - ściślej proszę. Od jakich filmów Twoim zdaniem ten został odgapiony? Jak już głosisz jakieś wyssane z palca teorie to daj przynajmniej przykłady.

ocenił(a) film na 1

chodzi mi szczególnie o motyw, że jakaś rodzinka, ludzie, znajomi, nie ważne, gdzieś jadą, zatrzymują się na stacji benzynowej na odludziu i właściciel mówi, jedżcie tą drogą, jest to skrót oszczędzicie dużo czasu" to już było wiele razy chociażby podobna sytuacja w "Teksańska masakra piłą mechaniczną" nie pamiętam innych tytułów, ale ten motyw widziałam już sto razy, ktoś gdzieś jedzie, ktoś ich przekierowuje i kończą u jakiś morderców. A film według mnie jest totalnie durny, absurdalny i po prostu zabawny i się z tym pogódź, nie będę więcej dyskutować na ten temat, mam ważniejsze rzeczy do roboty niż roprawianie na temat jakiegoś bardzo kiepskiego filmu.

użytkownik usunięty
gigija

Przeczytaj proszę regułkę slasheru i survivalu, bo wszystkie Twoim zdaniem miunusy, które wymieniłeś są plusami. Horrory z tego podgatunku muszą trzymac się schematu, w tym tkwi ich urok. Nie lubisz takich filmów to nie oglądaj, proste. No, ale jak ktoś nie ma sensownych argumentów to zaraz pisze, że już mu się nie chce konwersować...

gigija

gigija - gadasz jak wielu nienormalnych ludzi którzy najpierw piszą że film jest zajebistą komedią, a później że jest beznadziejny. Tak tobie radzę, lepiej odpuść sobie krytykę.

ocenił(a) film na 7
jedrol8

gigija, na scenie gwałtu też się śmiałaś?

Bety27

Często ludzie, będąc w grupie, muszą "rozładowywać napięcie" i szukają czegoś, by się pośmiać - dlatego spotyka się wesołe grupki w kinach.

ocenił(a) film na 2
Bety27

Nieco gorsza? Według mnie trudno sobie wyobrazic gorsze dno. Druga częśc jest tak samo durna jak pierwsza częśc, a jedynym do czego się nadaje jest wywoływanie rechotu u widza. Film na poziomie Smakosza 2.

ocenił(a) film na 7
dlaczegojaa

smakosz 2 to dobry film

ocenił(a) film na 6
gigija

Sorry, ale jak można śmiać się przy oglądaniu tego filmu?
Nie jestem fanką THHE, zgadzam się, że było tam dużo absurdalnych rzeczy. Ale śmiać się? Co wy widzicie śmiesznego np. w scenach gwałtu??

ocenił(a) film na 6
go_frag_yourself

dokladnie mam takie same odczucia. Myslalam, ze jestem jakos przewrazliwiona... Nie ma juz normalnych, dobrych horrorow, wiekszosc to obrzydliwe gnioty, ktore ociekaja krwia, zeby przykryc swa beznadziejnosc.

użytkownik usunięty
MeMarie

"wiekszosc to obrzydliwe gnioty, ktore ociekaja krwia, zeby przykryc swa beznadziejnosc." - te gnioty jak je nazywasz mają swoich fanów, więc nie tak ostro proszę. A co w tym filmie według Ciebie jest takie beznadziejne? Z założenia miał to być survival i nim jest. Nie mogą kręcić tylko takich filmów, jakie Tobie się podobają, bo są różne gusta i uszanuj proszę to, że fani takich filmów też chcą, żeby kręcono coś dla nich.

ocenił(a) film na 6

mnie straszy cos, co jest niedopowiedziane w filmie, niewyjasnione, a nie jakies gore;/ jakby nie patrzec jest to kino z dolnej polki w przeciwienstwie do wg mnie mistrzowskiego straszenia Kinga.
Nie rozumiem ludzi, ktorzy ogladaja bez mrugniecia okiem jak czlowiek obdziera drugiego ze skory, rabie go siekiera na kawalki i tego typu. Tak samo jak nie do pomyslenia jest dla mnie ogladanie gwaltu mlodej dziewczyny przez wstretnego mutanta. Psychika siada. Lubujecie sie w ogladaniu tryskajacej krwi? Wiec zastanowcie sie z kim tu jest cos nie tak, ale pewnie i tak wyjdzie na to, ze mam slaba psychike. Whateva.

użytkownik usunięty
MeMarie

Jesli widzisz w tym filmie tylko gwałt i obrzydliwe sceny to lepiej zrobisz, jak odpuścisz sobie oglądanie takich filmów. Ty nie rozumiesz ludzi, którzy lubią oglądac takie filmy (psychologia się kłania, transferencja, katharsis itp. poczytaj trochę), a ja nie rozumiem luszi, którzy potepiają fanów takich filmów, ale mimo to sami je oglądają. Co Ty masochistka jesteś?
http://www.filmweb.pl/forum/HORROR/Ciekawy+wywiad!,1532109

ocenił(a) film na 6

Nie jestem:) po prostu to był pierwszy tego typu jaki obejrzałam, reszta to po prostu przypadki. Dobra, trochę mi się zdanie zmieniło na temat tego pokroju horrorów, po tym jak sięgnęłam do fachowej literatury (prezentacja maturalna 8). Jakby co to polecam książkę "Gra ze strachem" dla innych "alergików" gore czy tp.

ocenił(a) film na 8
go_frag_yourself

Film równie straszny jak i.... obrzydliwy? To złe słowo. Wywołuje uczucia które idealnie komponują się ze strachem. Lekki wstręt, tak bym to najtrafniej opisała. Film naprawdę wart obejrzenia, tak samo zresztą jak kontynuacja, może nawet lepsza?

ocenił(a) film na 9
Agsi

Dokładnie, ten wstręt całkiem nieźle się komponował. Mi film się podobał, trzymał mnie w napięciu i baaardzo irytował. "Dlaczego on go zabił, co za cham, zostaw ją, biedny piesek, jak on mógł?!" Cały czas się wkurzałam. xD Ale podobało mi się. :)

ocenił(a) film na 6
Sproquette

dziewczyny lubią horrory:p ale ten film ma to coś co może wystraszyć:) ciekawa fabuła, film wciągający dobra gra aktorów co do obrzydliwych scen to kwestia gustu, mi się takie sceny podobają nadają to coś horrorowi:]

go_frag_yourself

zależy co dla kogo jest straszne... mnie ten film nieźle przeraził i obrzydził. bardzo mocno na mnie oddziałał, bo później przez kilka dni w nocy chodziłam przerażona, bo miałam przed oczami te wszystkie sceny... o mało co nie umarłam ze strachu, gdy moja ciocia położyła rękę na drzwiach od łazienki (w zasadzie na takiej szybce, która nie jest przeźroczysta i daje taki zamglony obraz) i postukała w nie, bo za długo się myłam. są jednak osoby, których film nie rusza, a jedynie obrzydza. ja do tej grupy nie należę, a "wzgórza mają oczy" jest chyba jedynym filmem, który tak mnie przeraził/

ocenił(a) film na 6
trucizna007

Kolega mający 15 lat pytał się nauczycielki, czy widziała "Wzgórza mają oczy" i obie części "Hostelu", bo to była masakra wg niego. No dramat. Chyba nie oglądał za dużo takich filmów wcześniej. WMO nie jest straszny, żeby potem nie spać, ale ciekawy.

go_frag_yourself

Jak dla mnie rewelacja, podobnie jak wrong turn. Szkoda tylko, że WT3 i HHE2 to już nie to samo. Szególnie WT3, który jest o wiele gorszy niż poprzednie części. Zna ktoś jakieś podobne filmy i ogólnie dobre slashery?

użytkownik usunięty
go_frag_yourself

nie jest straszny, prędzej obrzydliwy. ja polecam obejrzeć, bo mi się podobał.

ocenił(a) film na 1

nie jestem fanką tego typu filmów, ale moim zdaniem ten film jest po prostu chory.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones