PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813193}

X - Usunięte z systemu

X - A rendszerbõl törölve
5,7 315
ocen
5,7 10 1 315
X Usunięte z systemu
powrót do forum filmu X - Usunięte z systemu

Postać głównej bohaterki jest mocno przerysowana. Chyba miało być oryginalnie, a wyszło momentami wręcz śmiesznie. Fajny pomysł z pokazywaniem panoramy Budapesztu do góry nogami. Niestety w połączeniu z dziwactwami postaci pierwszoplanowej sprawia, że film wygląda pretensjonalnie. Intryga kryminalna całkiem w porządku, chociaż nie ma tu fabularnych twistów. Gdyby twórcy nie kombinowali i zrobili ten film, jak na przykład Polacy „Jezioraka” byłoby świetnie.

ocenił(a) film na 8
wenght

Twórcy Jezioraka powinni się uczyć na tym przykładzie jak się robi świetny, wciągający film. Zdecydowanie nie jest to film w stylu skandynawskim. Jest to film świetnie oddający realia współczesnych Węgier dotkniętych korupcją, niesprawiedliwością społeczną, nawiązujący do czasów socjalizmu. Nawet w pomieszczeniach da się wyczuć ten twardy, surowy klimat. Mieszankę nowoczesności z wystrojem rodem z lat 70tych ubiegłego wieku. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to nieco irytujące zachowania głównej bohaterki. Rozumiem traumę po śmierci bliskiej osoby ale to trwało aż 14 lat,a czas jakby zatrzymał się dla niej w miejscu.

ocenił(a) film na 7
magikaok44

Bardzo celny komentarz. Pierwsze moje skojarzenie tez bylo z klimatem skandynawskim ale za duzo tu mimiki twarzy, sa jakies emocje, czasem nawet lzy a to nie pasuje do skandynawskiego stylu mumii gdzie emocji sie raczej nie pokazuje.

Pomieszczenia faktycznie PRL tylko z malym dodatkiem nowoczesnej elektroniki albo totalna przepasc i szklana podloga w willi z ogrodnikiem.

Odwrocona panorama to chyba najciekawsze ujecie jakie ostatnio widzialem. Totalny surrealizm. Film ma spory potencjal.

ocenił(a) film na 8
gnat8010

Miło mi, że ktoś odpowiedział na mój komentarz :) Myślałem, że ruch na tym forum już całkowicie zamarł. Pisanie komentarzy dla samego pisania, nie mogąc z kimś podyskutować, nie daje żadnej frajdy.
Dodam jeszcze, że oglądając takie produkcje dopiero dostrzega się jak bardzo polski widz jest odcięty od kina wysokich lotów z Węgier, Rosji, Serbii itp. Mamy natomiast zalew amerykańskiej miernoty, która istnieje bo jest promowana. Takim moim odkryciem w ostatnich dniach był np. ten film, który mogę polecić, jeśli oczywiście lubisz science fiction
https://www.filmweb.pl/film/Koma-2019-781226

ocenił(a) film na 7
magikaok44

O spadkowej jakosci kina moglbym pisac doktorat i pewnie kilka ksiazek... Miernota amerykanska czy polska bedzie od 2020 juz na porzadku dziennym bo ludzie musza sie przyzwyczajac do papki, bo po co im filmy sklaniajace do jakiejkolwiek refleksji. Film wymagajacy myslenia bedzie po prostu uznawany za nudny.
Jesli film jest dobry to gatunek ani kraj produkcji przewaznie nie maja dla mnie znaczenia z malymi wyjatkami. Ta Koma wyglada obiecujaco. Nie czesto siegam po ruskie kino bo oni maja ten swoj wrodzony fatalizm i musza byc zawsze jakies depresyjne watki zeby nie bylo za kolorowo a ruskie kino w jesien/zime to trzeba miec na prawde dobry humor ale zobacze bo opis wyglada zachecajaco.

Kiedys widzialem Gruz 200 film juz niezyjacego chyba rezysera ktory zostawil mnie z reka w nocniku. Nasz pseudo miszcz Smarzowski ukradl z Ładunku 200 jedna scene i zrobil z niej caly film Dom Zły.

Jak masz chec to dodaj mnie do znajomych, bede widzial co oceniasz i moze czesciej sie spotkamy przy dyskusji nad jakims filmem. Kiedys komentowalem wszystko ale zawsze konczylo sie przepychanka z trolami i jakimis botami na multikontach ktore zasmiecaly watek tak ze na kilka lat sie odechcialo pisac komenty. Teraz czasem cos naskrobie tylko pod filmem ktory byl dla mnie pozytywny, reszte olewam.

ocenił(a) film na 8
gnat8010

Matka kiedyś mi powiedziała "Chcesz obejrzeć dobry film? Zobacz kino rosyjskie. Ono ma duszę" I muszę po wielu latach stwierdzić że to prawda. Ma ,,wrodzony fatalizm" jak to określasz. Ale dlaczego? Bo jest jak życie. Życie też ma wrodzony fatalizm bo kończy się śmiercią :)

ocenił(a) film na 7
magikaok44

Dziękuje za podpowiedż KOMA , naprawdę niezły., oryginalny ,pomysłowy z nietuzinkową fabułą. Ad Wykreśleni uważam za udaną węgierską produkcję , ciekawe kino.pozdrawiam -:))))

ocenił(a) film na 8
enera

Proszę bardzo :) Co prawda dawno oglądałem ale myślę, że ten też Ci się spodoba https://www.filmweb.pl/film/W+grze-2009-537915

ocenił(a) film na 7
enera

Skoro, co jest rzadkością, rozmawiacie, dołączę się. Często ktoś o coś prosi, dostaje odpowiedź i finito. Zero dziękuję, czy jakiegokolwiek odzewu. Jakby ludzie nie wiedzieli, że na forum nie piszą "roboty", tylko inni ludzie. A może faktycznie za dużo oczekuję, bo to ja piszę/odpowiadam na pytania cyborgów/robotów ? Tak czy owak - skoro "Koma" - polecam filmy Jamina Winansa. Zupełnie "inny wymiar" kina i świetna ścieżka dźwiękowa (w każdym filmie, włącznie z krótkim metrażem). Z rosyjskich rekomenduję serial "Czarnobyl strefa wykluczenia". Pozdr! "ładunek" i inne filmy Bałabanowa - świetne! Niezłe filmy kręci też Yuriy Bykov.

ocenił(a) film na 7
So_What22

Bykowa polecam film, pt. "Dureń"

ocenił(a) film na 7
So_What22

Film od początku nie ma klimatu Skandynawii. Jest zbyt ostry,w cięciach, nie wlecze się jak filmy skandynawskie. Muzyka nieprzyjemna dla ucha. Wręcz kłuje w uszy.
Sam film, wg mnie, jest dobry. Ma niepowtarzalny komunistyczny charakter. Mrok bardziej polityczny, niż klimatyczny.
Jeśli lubicie, mogę polecić film pt: Fotograf, albo: Ostatnie piętro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones