PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=969}

X-Men

7,2 173 853
oceny
7,2 10 1 173853
6,4 22
oceny krytyków
X Men
powrót do forum filmu X-Men

Czy powie Mi Kto ś w jakiej kolejności oglądać X-Mena????:)

ocenił(a) film na 6
tocko

X-Men, X-Men 2, X-Men: Ostatni Bastion, X-Men Geneza: Wolverine, X-Men: Pierwsza Klasa

Jaenelle88

Ale czemu taka kolejność jeśli w X-Men Geneza dowiadujemy się wszystkiego o Wolverinie????
Moim zdaniem powinno być tak: X-Men: Pierwsza Klasa; , X-Men Geneza: Wolverine; X-Men, X-Men 2, X-Men: Ostatni Bastion.

ocenił(a) film na 6
tocko

Tak też można w zasadzie oglądać. Jednak jeśli się ogląda w kolejności, w której powstawały filmy, postacie (np. Wolverine) wydają się być bardziej tajemnicze, co sprawia, że są ciekawsze. Ale to jest tylko moje zdanie.

ocenił(a) film na 8
Jaenelle88

popieram Jaenello88. taka kolejność jest dużo lepsza. jest ciekawiej, bardziej tajemniczo i jest wielka niespodzianka, gdy na koniec obejrzysz Genezę i Pierwszą Klasę.

ocenił(a) film na 8
tocko

Tak jest prawidłowo, ale czy ciekawiej? :)

ocenił(a) film na 10
Jaenelle88

Kolejnośc kolejnością, ale mnie we wszystkich filmach nie zgadzało sie to, że w trylogii, Xavier, był już starszym człowiekiem, na wózku. w jednej ze scen widzimi, jak wraca wspomnieniami do "zwerbowania" małej Jean Grey. Wyraźnie chodzi, wysiada z auta, ewidentnie nie porusza się na wózku... zaś koniec Pierwszej Klasy pokazuje nam, co było "przyczyną" dlaczego stracił władzę w nogach, gdy był jeszcze młodym facetem... Tej rozbierzności nie do końca rozumiem

Dame_Simbai

W komiksach było, że kilkakrotnie odzyskiwał władzę w nogach i z powrotem ją tracił... Tzn tak mi się wydaje, że było coś takiego w komiksach ;)

ocenił(a) film na 10
Johnny_D

No to ja na tym polu padam, ponieważ do komiksów miałam zawsze wywiórczy dostęp, nie czytałam wszystkich :( czuje sie nie doinformowana ;/

ocenił(a) film na 8
Johnny_D

a w Pierwszej klasie Wolverine miał utraconą pamięć ?

tynarus120

Jeżeli chodzi o film, to jeszcze nie... First Class dzieje się przed Origins Wolverine ;)_

ocenił(a) film na 8
Johnny_D

Dodatkowo Xavier przyszedł po Jean razem z Magnetem, a pod koniec Pierwszej klasy Eric opuścił profesora. ;) Według mnie przyszli po Jean jeszcze jakoś w trakcie Pierwszej klasy, a po prostu coś im nie wyszło z aktorami...

ocenił(a) film na 7
tocko

Patrz na rok produkcji i oglądaj. :D

ocenił(a) film na 8
tocko

Kolejność chronologiczna: pierwsza klasa, I, II ,III - geneza zaczyna się przed pierwszą klasą i kończy przed I
ale chyba najlepiej oglądać po kolei tak jak wychodziły, tylko zamienić miejscami 2 ostatnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones