X-Men: Days of Future Past

2 godz. 10 min.
7,4 163 297
ocen
7,4 10 163297
20 495
chce zobaczyć
7,3 16
ocen krytyków
{"rate":7.3125,"count":16}
{"type":"film","id":630808,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/X-Men%3A+Days+of+Future+Past-2014-630808/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie
 • Właśnie obejrzałem wersję reżyserką z dodatkową sceną Mystique i Hanka oraz z udziałem Rogue w fabule. Jedno mnie zastanawia...po co ją wycinali? Serio nie widzę potrzeby, nie było żadnej 10 minutowej, odłączonej od fabuły sekwencji, więc jej obecność nie wpłynęła znacząco na dynamikę fabuły. Powiem nawet, że podobała mi się ta wersja, chyba nawet bardziej niż wersja kinowa bez Rogue. Przynajmniej nie zastanawiałem się co jakieś 10 minut gdzie ona jest, a jej wątek w sumie też coś wniósł i nie czułem przesytu postaci. Jako fan komiksowej Rogue trochę jestem wkurzony, ale wiem, że wersja Anny Paquin nie miała zbyt wielu fanów.
  Ktoś oglądał, jakieś opinie?

 • michal9403 Ja widziałem. Dla mnie spoko.


  Po X-Men 2 przestala być denerwująca według mnie

 • MatiZ_3 ocenił(a) ten film na: 9

  michal9403 Lepsza od kinówki, ale wkurzyło mnie, że i tak nie było kilku scen. A zwłaszcza rozmowy Raven z Wolverinem i Charlesem. W Rogue Cut po prostu mówi Hankowi, żeby ich nie budziła.

 • Ade_Er ocenił(a) ten film na: 7

  michal9403 dobre w rogue's cut bylo jak bodajze siostrzyczka od quicksilvera mówi loganowi "i am princess, and who're you?? Logana idp "i am wolverine" ;).

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 7

  Ade_Er Mi się w tej wersji podobała scena jak Magneto z Icemanem odbijali "Rudą" ze szkoły X-menów " - wcześniej odbierałem sceny z przyszłości jako bierne czekanie aż przeszłość sama się zmieni, a tu małe zaskoczenie bo nie siedzieli z założonymi rękami :)

  A najbardziej zdziwiło mnie ta chęć głosowania nad podróżą w czasie którą złożył Bishop (jeśli dobrze pamiętam) - kurde, przecież i tak i tak umrą, więc lepiej mieć jakąkolwiek szansę?

  I jeszcze podobała mi się scena jak Xavier z Magneto i "Rudą" lecieli już do reszty, a tu jeden z Sentineli próbował im "wbić na chatę" :P

 • michal9403 No to teraz tylko czekać na polskie wydanie XD.

 • Saishin ocenił(a) ten film na: 9

  michal9403 Czy jest możliwość, by ktoś wysłał mi link do wersji rozszerzonej? Byłbym baaardzo wdzięczny. :)

 • Unibet_78 ocenił(a) ten film na: 10

  michal9403 Po obejrzeniu wersji rozszerzonej podniosłem ocenę filmu z 9 do 10 - właśnie za to, że nie siedzieli z założonymi rękami i nie czekali, aż przyszłość sama się zmieni, tylko faktycznie działali. Dodatkowo - wiadomo przynajmniej, czemu nagle namierzyli ich Sentinele - bo jedna część pozostała zakleszczona w samolocie i nadawała sygnał. A wcześniej ciekawiło mnie, jakim cudem nie udało im się znaleźć bezpiecznego miejsca na kilka dni (zasada kilkudniowego cofania się w czasie i powiadamiania o miejscu pobytu). Gdyby nie grzebali w przeszłości, nie odbijaliby Rogue - a dalej wiadomo.

 • RiDeR882 ocenił(a) ten film na: 9

  Unibet_78 Mnie też się podobała bardziej ta wersja niż kinowa :). Zastanawiam się czy u nas "Rogue Cut" będzie wydane na DVD i Blu-Ray czy też nie... Jak sądzicie?

 • Unibet_78 ocenił(a) ten film na: 10

  RiDeR882 pewnie będzie... ale ja mam z napisami i jest super...

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

  michal9403 Moim zdaniem to jest wina scenariusza a nie aktorki grającej Rogue. To jest kolejna część filmu X-men, bez X-men, w kółko mielą tylko Magneto, Profesora X, Wolverine, Bestię i Mistyque, reszta mutantów to po prostu mało znaczące tło dla tych filmów. I tak mamy beznadziejną mutantkę Rogue która w komiksie jest energiczna i potężna a w filmach nudna i drętwa jak zombie. Inna kwestia to efekty specjalne i ukazanie zdolności mutantów. W X-men efekty te są o wiele oszczędniejsze niż u Marvela co z jednej strony pozwala może uniknąć nadmiernego plastiku z drugiej jednak nie daje możliwości na ukazanie prawdziwych mocy mutantów. Postacie nie latają i nie walą mocami, są sztywne, zamiast fruwać co najwyżej unoszą się w powietrzu, nie ma w tym prawdziwej dynamiki i rozwałki.

 • michal9403 tej sceny nie było nawet w rogue cut http://www.youtube.com/watch?v=dDULOnkSCoU tej chyba też http://www.youtube.com/watch?v=jdEc7ImPnmI

 • kolo_103 ciekawe sceny..rzeczywiście pierwszy raz widzę.

 • michal9403 Na tym spocie w 6 sekundzie też jest scena której chyba nie było http://www.cinemablend.com/new/Wolverine-Confronts-Little-Pr... i tutaj http://produtoracaverna.com.br/home/wp-content/uploads/2014/... sporo tego jest.

 • kolo_103 W której minucie wersji kinowej dzieje się ta scena? Przecież ich nie było w żadnym domu.

 • WujekKoszar Ani w werjsi kinowej ani w rogue cut nie było tych scen co podałem linki

 • kolo_103 Z tą "księżniczką" była w rogue cut gdy Charles, Hank i Wolverine szukają Pietra w jego domu. Wycięto też spotkanie Raven i Hanka w rezydencji Xaviera, jak i całą Rogue z nie wiem jakiego powodu, bo film był za długi o te 17 minut?

 • Film33 ocenił(a) ten film na: 9

  michal9403 Wiecie gdzie to można obejrzeć w całości, ponieważ widziałam na youtube tylko kawałaki i chyba dotego nie chronologicznie. :(

 • Saishin ocenił(a) ten film na: 9

  michal9403 Pisałem już w tym temacie, jednak nie otrzymałem odpowiedzi i ponawiam pytanie.

  Wie ktoś gdzie można obejrzeć wersję rozszerzoną?

 • Saishin Raczej z nielegalnych źródeł, w internecie nigdzie nie widziałem.

 • Saishin w zatoce piratow jest do pobrania przeciez.

 • Jestem_nieznosna ocenił(a) ten film na: 10

  michal9403 A to po co oni wtedy poszli do szkoły, skoro nie po Rogue? Czy po prostu ta scena została wycięta ogólnie, cała podróż do szkoły?

  I jeszcze mam jedno pytanie: W jaki sposób Rogue zastąpiła Kitty skoro w X-men 3 "wycięła" sobie mutację?

 • Jestem_nieznosna Wycięto całą scenę wyprawy do szkoły z tego co pamiętam...żadnej osobnej misji Magneto i Icemana nie było. Natomiast jeśli chodzi o to, że jednak te moce posiadała to nie wytłumaczyli, pewnie albo olali fakt pozbawienia się mocy przez bohaterkę lub stwierdzono, że szczepionka działa tylko tymczasowo, a nie było czasu, by to tłumaczyć. Tak czy siak nie dość, że wycięli Rogue, to jeszcze musiała pobrać moce od Kitty... nie mogła dotknąć Logana i trochę powalczyć? Chyba twórcy nie lubili tej postaci i tyle.

 • Jestem_nieznosna ocenił(a) ten film na: 10

  michal9403 No spoko, to jak zginął Bobby?

 • Jestem_nieznosna Bobby tak jak reszta w trakcie ostatniej obrony. Po prostu dopadły go Sentinele, chyba stopiły lub rozwaliły. Jeszcze zdążyć zamrozić wejście, ale to na nic się nie zdało.

 • czken10 ocenił(a) ten film na: 8

  michal9403 Pamiętam, że w ostatniej scenie x-men 3 magneto grając w szachy lekko rusza pionkiem więc szczepionka działała tymczasowo. Jeśli chodzi o Rouge to pewnie wycieli ją żeby scenariusz nie był za bardzo zagmatwany, łatwiejszy do przełknięcia dla mas etc. Według mnie fajnie, że wypuścili tą wersje, klika smaczków tu i ówdzie.

 • michal9403 Tak, była scena w bastionie, która sugerowała, z utratą mutacji jest chwilowa. Zresztą mutanci tracili moc tylko w pobliżu chłopca a później ona normalnie wracała. szczepionka też nie działała trwale. Chociaż jeśli Raven na zawsze straciła moc, to tu mamy nieścisłość