Film

Otoko-tachi no Yamato

2005 2 godz. 25 min.
6,5 2 750
ocen społeczności
6,5 10 1 2750
820
chce zobaczyć
Historia japońskiego pancernika, który walczył podczas II wojny światowej.
Yamato
Zwiastun nr 1
Yamato - Zwiastun Nr 1 Yamato - Zwiastun Nr 1

Zrealizowana z ogromnym rozmachem wojenna superprodukcja o losach największego pancernika w dziejach II Wojny Światowej. Projektowany i budowany w największej tajemnicy przez najwybitniejszych japońskich specjalistów pancernik Yamato miał zdecydować o losach II Wojny Światowej. Jego siła ognia i szybkość nie miały sobie równych w historiiZrealizowana z ogromnym rozmachem wojenna superprodukcja o losach największego pancernika w dziejach II Wojny Światowej. Projektowany i budowany w największej tajemnicy przez najwybitniejszych japońskich specjalistów pancernik Yamato miał zdecydować o losach II Wojny Światowej. Jego siła ognia i szybkość nie miały sobie równych w historii wojen. Gdy został zwodowany alianci z Amerykanami na czele zadrżeli. Wiedzieli bowiem, że jeśli nie wyeliminują tego kolosa z gry, panowanie na morzach i oceanach może wkrótce przejść w ręce Japonii.

studio
Asahi Shimbun Newspaper, The / Chugoku Shimbun Newspaper / Hiroshima Home TV / Więcej...
inne tytuły
Film kręcono w miejscowościach Onomichi i Kure (Japonia).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film b.dobry ale tylko dla znawców.

  uzik9mm

  Przed chwilą obejrzałem Yamato i mnie film się podobał.Opowiada historię jednego z dwóch najpotężniejszych pancerników II wojny światowej. Kulminacją filmu jest samobójcza misja Yamato (wraz z krążownikiem Yahagi i 8 niszczycielami) w operacji Ten-go ,Niebiosa. Cały film dla widza, ... więcej

 • Problem, że my za bardzo nie czujemy tego filmu.

  srick.pl ocenił(a) film na

  Napiszę to wprost - nie podobał mi się. Nic w nim wielkiego nie zobaczyłem, I jak na megaprodukcję to wyszła klapa. Ale ja to piszę z perspektywy Europejczyka o mentalności daleko odległej od przeciętnej japońskiej. Dla nich być może opowieść o losach Yamato jest tak samo ... więcej

 • Dziś w TV6 o 21:00

  dracon2002

  Jak wyżej. Jeśli ktoś jest zainteresowany... :)

 • yamato z lat 70'

  Ignacy_Dubowik

  hej pamiętam z dzieciństwa film traktujący o tym pancerniku z lat 70tych... nigdzie nie mogę go znaleźć przypomni ktoś?

  • Świetna końcówka

   Laki_Lou ocenił(a) film na

   Bardzo ciekawa produkcja, a końcówka naprawdę robi ogromne wrażenie. Po mistrzowsku ukazali emocje ludzi, którzy wiedzą, że niebawem zginą.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.