PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496919}

Złodzieje gwiazd

Star Runners
4,0 315
ocen
4,0 10 1 315
Złodzieje gwiazd
powrót do forum filmu Złodzieje gwiazd

spoko crapiszcze

ocenił(a) film na 5

Sci-fi Channel - marka która objawiła mi się niczym bóstwo nową wersją "Battlestar Galactiki" i która szybko upadła w moich oczach ze względu na filmy przez siebie produkowane. "Złodzieje Gwiazd" to ich kolejna, acz nieco bardziej udana produkcja.

Film zaczyna się całkiem nieźle. Oto rysuje się przed nami sensacyjna space opera. Dwóch międzyplanetarnych szmuglerów zostaje przyłapanych w strefie w której cywile nie powinni się znajdować. Dowódca jednostki postanawia wykorzystać sytuację i nakłania ich do przetransportowania dla niego pewnej tajemniczej przesyłki. Później film przerodzi się w o klasę gorszy monster-movie dla którego inspiracje aż cisną się na usta. Ta partia filmu wykonana jest znacznie gorzej i jest jeszcze bardziej przewidywalna. Na szczęście finał wraca do space opery, ale i tak pozostawia nijakie wrażenie.

Przyrównując do "Arki potworów", "Skalnego olbrzyma", "Zagadek Sfinksa" i "Supergatora", "Złodzieje gwiazd" jawią się jako wzwyżka formy. W przypadku Sci-fi channel oznacza to jednak tyle, że istnieje pewne prawdopodobieństwo że film ten widz obejrzy, zapomni i tym razem nie będzie tego żałował. Mimo wszystko nie jest to wciąż produkcja charakterystyczna, klimatyczna, ani ciekawa. W sam raz na raz.
1-2/5

ocenił(a) film na 6
Khaosth

No cóż, stacja Sci-Fi (a właściwie to SyFy, bo jakiś czas temu zmienili nazwę) słynie z tego, że ich filmy to w większości gnioty, które ciężko obejrzeć do końca (w przeciwieństwie do seriali, wśród których jest wiele niezłych pozycji).

Ale masz rację, "Star Runners" to zwyżka formy. Film jest jak najbardziej oglądalny i przyznam, że nawet mnie wciągnął. Mimo wykorzystania oklepanych motywów fabuła jest znośna, postacie nie irytują, efekty choć słabe - nie rażą. Statki bardzo ładne, wnętrza też niczego sobie. Czyli wymagania na (lekko) ponadprzęciętny film SF spełnione, można przy tym miło spędzić wieczór. 6/10.
Choć z drugiej strony, wykorzystania schematu elektronicznego jako planu budynku długo nie zapomnę...

PS: Twórcy tego filmu chyba lubią BSG. Czcionka z napisów początkowych, praca kamery, sylwetki krążowników dziwnie podobne do Battlestarów. Ale nie mam nic przeciwko, jak kopiować to od najlepszych :).

ocenił(a) film na 5
FTW

ad PS.
Na czcionkę napisów nie zwróciłem uwagi, ale praca kamery oraz sposób pokazania kosmicznych ... manewrów faktycznie są bliźniaczo podobne do "Battlestar ...". Szczerze powiedziawszy, myślałem że to kwestia tej samej ekipy. Teraz jednak sprawdziłem listę płac na IMDb i niespodzianka - ważniejsze stanowiska zajmują zupełnie inne osoby. Szok. :)

PS 2
Zwyżka! Wiedziałem że coś z tą "wzwyżką" przekombinowałem. :)

ocenił(a) film na 6
Khaosth

"spoko crapiszcze" to dobre określenie tego filmu. Skromna produkcja o niskim budżecie, jakość w zasadzie czysto telewizyjna. Oklepana fabuła złożona ze znanych nam elementów, niczym nie wyróżniający się aktorzy, efekty specjalne raczej symboliczne i niskiej jakości.
Pomimo tego ogląda się naprawdę dobrze - ot zwykła przygoda w klimacie sf, ale dobrze poukładana. Jakoś mocno kojarzył mi się z `Żołnierzami kosmosu` , choć skala obu filmów jest zupełnie inna. Do ŻK dołożymy klimat Star Treka oraz w szczególności Serenity i oto jak jawi mi się całość Złodziei Gwiazd. Obejrzeć można jak najbardziej, chyba że komuś przeszkadza skromna i mało ambitna forma
6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones