PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106425}

Zły dotyk

Mysterious Skin
7,4 11 812
ocen
7,4 10 1 11812
7,2 16
ocen krytyków
Zły dotyk
powrót do forum filmu Zły dotyk

Chory film

ocenił(a) film na 1

Nie byłem w stanie tego obejrzeć do końca... ten film tak mną wstrząsnął i obrzydził mnie do tego stopnia, że do teraz przypominają mi się te sceny w których ten trener-pedofil dobierał się do tego chłopca, co przyprawia mnie o nudności... W trakcie oglądania prawie zwymiotowałem i nie jestem w stanie pozbyć się tego wstrętnego gówna z moich myśli... Nie wiem w ogóle jak można było coś takiego nakręcić ani jakim cudem ci aktorzy zgodzili się na granie takich ról... Ten film zdecydowanie wywarł zły i mam nadzieję ze nie trwały wpływ na moją psychikę

ocenił(a) film na 7
aethersis

sam temat jak najbardziej na czasie i film potrzebny, nie oceniaj go na "niporozumienie" tylko dlatego, ze tobąwstrząsnął....gdybyśmy nie chceili oglądać nic co nami wstrząsa , nakręcano by same komedyjki albo mode na sukces:/TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ i trzeba uświadamiać ludzi

ocenił(a) film na 1
dzikudzina

Tyle że ja nie muszę oglądać czegoś tak obrzydliwego, żeby uświadomić sobie jak obrzydliwa jest pedofilia...

ocenił(a) film na 7
aethersis

a niektorzywlasnie widzą tylko slowo i dopiero obraz nimi wstrząsnie

ocenił(a) film na 10
aethersis

szkoda..bo koniec najbardziej pozostaje w pamięci (chodzi mi o scenę w wannie)

ocenił(a) film na 2
aethersis

Również nie ogarniam tego filmu.

aethersis

Nie rozumiem o co ci chodzi, ten film jest fenomenalny pod każdym względem.

ocenił(a) film na 5
aethersis

Po części się zgadzam, ale nie do końca...
Prawda, film jest na maxa obrzydliwy, szczególnie dla ludzi wrażliwych... Musiałam przewijać te momenty, bo bym nie wyrobiła... Współczuję aktorom... ;/
Ale pokazuje też jak odbierają to ludzie molestowani i gwałceni, a niestety w rzeczywistości właśnie tak to wygląda... To smutne, ale prawdziwe... Chłopcy odbierają to na różny sposób i inny wpływ ma to na ich przyszłość i tak również jest w realu. Niektórzy potrafią sobie z tym radzić, ale na zły sposób (Neil i jego "praca"), a inni zupełnie sobie z tym nie radzą i ich umysł wypiera to z pamięci (Bryan i jego luki w pamięci oraz krwawienie z nosa). Tak już jest... Po prostu...
Myślę, że to zostało całkiem dobrze pokazane w filmie, mimo że czasami w obrzydliwy sposób.
Ten film pokazuje realia dzisiejszego świata i jak wpływa to na ofiary.
Co mnie martwi?
- Avalyn i jej historia z kosmitami, czyli chyba po prostu molestowanie...
- Wendy. Chodzi mi o to, że w scenie, gdy Neil wraca brutalnie pobity wolałabym, żeby ona powiedziała mu coś w stylu "a nie mówiłam?" i żeby on zrozumiał, że tak naprawdę to ona zawsze go kochała i mógł na nią zawsze liczyć, i że po części dzięki niej on chciał z tym skończyć i wgl. Trochę mnie to rozczarowało, że niec takiego się nie stało, ale coż...
- Ojciec Bryana. Bryan nawrzeszczał na ojca i wgl, ale czegoś mi brakowało w tej scenie. Może tego, żeby sobie wyjaśnili, dlaczego tata miał go gdzieś przez całe dzieciństwo i wgl, ale tu aż tak mi to nie przeszkadza.
- Ojciec Neila. Okej, wiemy, że matka jest trochę dziwna i taka imprezowiczka, co chwila nowy facet i wgl, ale mimo wszystko widać, że kocha syna, troszczy się o niego i interesuje się nim, a ojciec? Co z nim? Nie pokazali nic o ojcu Neila....
- Trener. Podobno zniknął koło jesieni (jak mówi Neil w ostatniej scenie), ale choinkę miał wystrojoną... Aha? - ale to takie niedociągnięcie...
- No i oczywiście te obrzydliwe sceny...

To chyba tyle co do tego, co mi się nie podobało w filmie.

ocenił(a) film na 9
Angiee_Polonia

Trener zniknal jesienia ale 10 lat wczesniej, zaraz po tym znamiennym lecie, ktore spedzil z chlopcami. Dom nalezy teraz do jakiejs innej rodziny, ktora najwyrazniej wyjechala na swieta.

aethersis

myślę że przesadzasz... trzeba się otworzyć na narrację i patrzeć bez uprzedzeń i stereotypów.. wiem wiem to trudne, no ale żeby cos poznać inaczej się nie da ;)

aethersis

dokładnie chory i obrzydliwy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones