PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586153}

Z jak Zachariasz

Z for Zachariah
5,6 8 109
ocen
5,6 10 1 8109
Z jak Zachariasz
powrót do forum filmu Z jak Zachariasz

Zastanawiam się kto był na tyle genialny, żeby zaliczyć ten film do kategorii Sci-Fic?
Każdy kto liczy na film katastroficzny typowy dla kina amerykańskiego będzie bardzo zawiedziony, bo mimo ze w tle widzimy katastrofę ludzkości, to film opowiada o czymś zupełnie innym! Niczym nie przypomina śmiesznych filmów katastroficznych ala Pojutrze czy San Andreas gdzie na końcu powiewa flaga amerykańska itd.
Mnóstwo w nim symboliki i przenośni. To historia biblijna, tylko pokazana w nowoczesności - odrodzenie ludzkości itd. Spotyka się 3 ludzi w tym 2 mężczyzn, co od razu zwiastuje kłopoty i możemy świetnie zobaczyć jakie instynkty kierują ludźmi w obliczu jakiejś katastrofy, zagrożenia życia czy samotności.
Jedno wiem na pewno - to film, którego nie można brać zbyt dosłownie. To nie jest jakaś historia opowiedziana od początku do końca, gdzie wiemy dokładnie o co chodzi i jaki z tego morał. W tym przypadku możemy analizować w nieskończoność.
Co do gry Margot - świetna! Do tego piękna muzyka, zdjęcia i wiele więcej.

beatka527

Film nudny i o niczym, barwą szarości zupełnie podobny do tych emitowanych przed 20laty w tvpublicznej..
Ot taki sobie dramat (gniot) tylko tym razem nasycony dzisiejszą polityczną poprawnością gdzie czarnoskóry musi mieć białą ładną kobietę, a potem pojawia się biały samiec i tu kropka bo resztę sobie można samemu dopowiedzieć, wszyscy wiedzą co się wydarzy więc po co to oglądać?
Symbolika w tym filmie zawarta jest właśnie w tej kwestii "równouprawnienia i bólu czarnoskórych" a kwestie religijne i moralne są tylko dodatkiem wymuszony nadającym poczucia "sztucznej głębi" no bo skoro nie ma scenariusza to sobie ludzie o Bogu podyskutują.
Mógłbym pisać uzasadnienia tego co napisałem ale po co ?;)
Dla mnie max 2,5 gwiazdki ale tylko za te zdjęcia i za pierwszoplanową aktorkę - reszta do strata czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones