PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742974}
5,8 8,6 tys. ocen
5,8 10 1 8579
4,2 20 krytyków
Zaćma
powrót do forum filmu Zaćma

Bardzo dobra aktorka teatralna. Mam nadzieję, że ten film okaże się dla Niej takim "moim Nikiforem" i kariera filmowa ruszy z miejsca.

ocenił(a) film na 7
Myszkin_filmweb

Też jej wróżę więcej propozycji filmowych po tym obrazie. A dla kogo "Mój Nikifor" był startem?

monikamazgola

Chodziło mi o Krystynę Feldman. To oczywiście nie był start, ale pierwsza i bardzo znacząca główna rola, na którą czekała całe życie. Maria Mamona też do tej pory gra sporo, ale same ogony. "Mój Nikifor" = "rola życia"

ocenił(a) film na 6
Myszkin_filmweb

Też mam taką nadzieję! W filmie zagrała absolutnie fantastycznie-w niektórych scenach dało się właśnie wyczuć ducha teatru i jej teatralny warsztat. Szkoda, że w kinie częściej jej nie ma w głównych rolach...

ocenił(a) film na 8
Myszkin_filmweb

Pani Maria Mamona zagrała rewelacyjnie. Film obejrzałam wczoraj i jestem pod ogromnym wrazeniem samego obrazu jak i roli. Talent i doświadczenie przełożyly sie na prawdziwą ucztę dla miłośnika kina. Mam nadzieję na więcej obrazów z tą aktorką w roli głównej. Film także bardzo dobry, emocjonalny, poruszający. Nie usprawiedliwia bynajmniej postaci inspirowanej "Krwawą Luną", raczej za jej pośrednictwem porusza tematykę wiary, zwiazanych z nią wątpliwości, wyrzutów sumienia, przemiany wewnętrznej... Bardzo mądry, dorzały film. Polecam.

Hanna_M

Dzięki. Nie mogę się doczekać, kiedy film wejdzie do kin.

ocenił(a) film na 8
Myszkin_filmweb

Nie ma za co :) Mam nadzieję, że będzie Ci się podobał.