Film

2013 30 min.
7,0 869
ocen
7,0 10 1 869
288
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"684231","linkUrl":"/film/Zabicie+ciotki-2013-684231","alt":"Zabicie ciotki"}
Student zmęczony nadopiekuńczością ciotki  postanawia ją zabić.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Jurek ma 23 lata i jest studentem historii. Mieszka z kochającą ciocią, która wychowuje go i utrzymuje. W poczuciu, że jest ona przyczyną i symbolem egzystencjalnej nudy, monotonii i marazmu w jego życiu, sięga po młotek… Jednak czy jego życie bez ciotki faktycznie nabierze wreszcie jaśniejszych barw? "Zabicie ciotki" to film o walce z własnymi demonami, oparty na niedokończonej powieści Andrzeja Bursy z roku 1957.

studio
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • JAKIE TO DOBRE!

  paulaaaaify ocenił(a) film na 9

  lepszej wersji Bursy nie można było sobie wyobrazić!

  1
  • gdzie można obejrzeć?

   Kataszyneczka

   trafiłam na końcówkę na tvp kultura, i bardzo chciałabym zobaczyć film od początku. nie wiecie czy pojawi się jeszcze w najbliższym czasie w tv, albo na jakimś festiwalu, najlepiej blisko trójmiasta?

  • Opis filmu:

   Kinomaniak_49

   Jurek, 23-letni student historii, mieszka z ciocią. Kobieta wychowała go od małego, pokochała jak własne dziecko i wciąż się o niego troszczy. Pewnego dnia chłopak stwierdza, że to właśnie ona jest przyczyną i symbolem egzystencjalnej nudy, monotonii i marazmu w jego życiu.

   • Świetnie się ogląda

    piekarz82 ocenił(a) film na 8

    Film bardzo zabawny, który od początku do końca ogląda się z przyjemnością, mimo, że gdzieś głębiej porusza nie taki lekki temat i nie chodzi tu oczywiście o tytułowe "zabicie". Na plus również należy zaliczyć bardzo dobrze dobranych aktorów, którzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań. Jak dla ... więcej

   • Offeliada 2013, Gniezno

    damazygandurski ocenił(a) film na 8

    Jeden z najlepszych filmów na tym festiwalu!

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.