Film

2013 30 min.
7,0 909
ocen
7,0 10 909
309
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
{"id":"684231","linkUrl":"/film/Zabicie+ciotki-2013-684231","alt":"Zabicie ciotki"}
Student zmęczony nadopiekuńczością ciotki  postanawia ją zabić. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jurek ma 23 lata i jest studentem historii. Mieszka z kochającą ciocią, która wychowuje go i utrzymuje. W poczuciu, że jest ona przyczyną i symbolem egzystencjalnej nudy, monotonii i marazmu w jego życiu, sięga po młotek… Jednak czy jego życie bez ciotki faktycznie nabierze wreszcie jaśniejszych barw? "Zabicie ciotki" to film o walce z własnymi demonami, oparty na niedokończonej powieści Andrzeja Bursy z roku 1957.

studio
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego
data produkcji
2013
tytuł oryg.
Zabicie ciotki
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • JAKIE TO DOBRE!

  paulaaaaify ocenił(a) film na 9

  lepszej wersji Bursy nie można było sobie wyobrazić!

  1
  • re:mini.scencje

   Westernik ocenił(a) film na 6

   Złota Rękawiczka 90210; fajnie to sobie wymyślili - płyta, fantazje, siekiera, cały czas jesteśmy w głowie bohatera - te chwyty już były, ale to nie przeszkadza

   • trafiłam na końcówkę na tvp kultura, i bardzo chciałabym zobaczyć film od początku. nie wiecie czy pojawi się jeszcze w najbliższym czasie w tv, albo na jakimś festiwalu, najlepiej blisko trójmiasta?

   • Jurek, 23-letni student historii, mieszka z ciocią. Kobieta wychowała go od małego, pokochała jak własne dziecko i wciąż się o niego troszczy. Pewnego dnia chłopak stwierdza, że to właśnie ona jest przyczyną i symbolem egzystencjalnej nudy, monotonii i marazmu w jego życiu.

    • Film bardzo zabawny, który od początku do końca ogląda się z przyjemnością, mimo, że gdzieś głębiej porusza nie taki lekki temat i nie chodzi tu oczywiście o tytułowe "zabicie". Na plus również należy zaliczyć bardzo dobrze dobranych aktorów, którzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań. Jak dla ... więcej