PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782110}

Zagłada

Extinction
5,5 16 273
oceny
5,5 10 1 16273
Zagłada
powrót do forum filmu Zagłada

Netflix po raz drugi w tym miesiącu stawia na thriller oraz Sci - Fi. Opłacało się?

Mężczyzna musi ocalić swą rodzinę przed zagrożeniem pochodzącym spoza świata.

Główne role grają w filmie Michael Pena (,,Bogowie ulicy", ,,Ant - Man") oraz Lizzy Caplan (,,Projekt: Monster", ,,Iluzja 2"). Uważam, że ta dwójka aktorów poradziła sobie nawet całkiem dobrze I fajnie się ich razem oglądało. Tak samo Mike Colter (,,Luke Cage", ,,The Defenders") zagrał również dobrze. Też byłem pod wrażeniem najmłodszych aktorów, czyli Erica Tremblay i Amelia Crouch, które zagrały nie najgorzej.

Scenariusz. Był napisany naprawdę dobrze, nie było tego efektu, że po prostu nie chce nam się tych dialogów dłużej słuchać. Tu było inaczej. Rozmowy kończyły się na właściwym poziomie i były napisane dobrze. To dawało więcej pola do popisu dla aktorów, z czego oczywiście oni skorzystali. Reżyser tego filmu, Ben Young chce nam opowiedzieć niekonwencjonalną historię w sposób prosty do odbioru. I to jest dobre. Na początku wydaje nam się, że doskonale wiemy jak to się skończy, a tu niespodzianka. I to jest genialne. Fantastyczny zwrot akcji właśnie w takich gatunkach jest najlepszy. Widać po tym, że twórcy z pasją robili ten film. Oczywiście występują tu znane nam już schematy, ale nie widać ich tak całkiem gołym okiem.

Zdjęcia są bardzo ładne. Fajnie odzwierciedlają daną apokalipsę. Tak samo muzyka, która jest wspaniała i montaż, który nie jest aż tak zły. Również scenografia jest bardzo dobra. Tutaj do efektów technicznych nie ma się co przyczepiać. Też dobra jest w tym filmie narracja. Opowieść oczami zwyczajnego człowieka. I nie jest to ,,ten co wszystkich ocali" jak jest w prawie każdym filmie, ale każdy bohater ma jakieś znaczenie do tej histori. I w ten sposób przechodzimy do wątków.

Na początku filmu wydaje nam się, że ten wątek rodziny jest najważniejszy. I tak jest. Zwyczajna rodzina chce przeżyć, gdy obca forma życia atakuje Ziemię. Ale pozostałe wątki nie są już takie oczywiste. Nie będe ich zdradzał, bo byłby spoiler, ale dopiero na końcu mają większe znaczenie, sens. Dobre jest też to, że twórcy nie wrzucają nas odrazu w ten wir przygody, tylko najpierw poznajemy tych bohaterów, utożsamiamy się z nimi, a dopiero po jakiejś pół godzinie zaczyna się ta akcja. I to pozytywnie oddziałowuje na produkcje.

Ja temu filmowi daje 8 / 10 gwiazdek. Film bardzo dobry, podejmuje ważną tematykę (w sposób nieoczywisty) I ma dobry scenariusz, aktorzy sobie dobrze na planie radzą, muzyka, zdjęcia są bardzo dobre. Montaż - może być. Netflix naprawdę umie zrobić dobry film. To by było na tyle I do zobaczenia w kolejnej recenzji. Będzie to ,,Niepoczytalna".

ocenił(a) film na 7
Franek_321

Zgadzam sie z recenzją. Film niestety nie był wyprodukowany, tylko wykupiony przez Netflixa. Oby więcej takich zakupów;)

ocenił(a) film na 6
PS88

A po czym to poznać? U mnie się wyświetliło "NETFLIX presents" "a NETFLIX ORIGINAL film" "in association with GOOD UNIVERSE" "a MANDEVILLE FILMS production".

Po czym naprawdę odróżnić ich własne produkcje od takich, które tylko dystrybuują?

ocenił(a) film na 6
Wujek_Sylwek

Tutaj na filmwebie są jakieś bałachy na temat Universal Pictures. Obejrzałem dość uważnie napisy: film kręcony w Serbii, efekty cyfrowe robione we Francji, całość "TM & (C) 2018 NETFLIX US, LLC AND NETFLIX INTERNATIONAL, LLC."

Wujek_Sylwek

Film miał swego czasu nawet pojawić się w kinach. UIP w zeszłym roku zapowiadało premierę na 2 lutego. W Ameryce też miał się pojawić, ale sprzedali go Netflixowi. UIP ma filmy Universal, Paramount i Sony, więc możliwe, że to pierwsze studio go sprzedało.

ocenił(a) film na 6
d_devil_2

Rzeczywiście znalazłem źródła sugerujące, że Universal Pictures (Hollywood, CA) był związany z finansowaniem produkcji w zamian za prawa dystrybucji. Tylko dlaczego pozwolili usunąć wszystkie swoje marki ze standardowej listy płac na końcu filmu? Nie wygląda to na typowy https://en.wikipedia.org/wiki/Turnaround_(filmmaking) , ale może zmienili reguły robienia takich operacji podatkowych.

ocenił(a) film na 6
d_devil_2

W sumie to chodzi mi o to, że dobrze wiedzieć, że Netflix już na samym starcie swojego biznesu produkcyjnego rozwodnił własną markę i NETFLIX ORIGINALS nic nie znaczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones